Суспільство

Держава вже економить на дітях-чорнобильцях з Вінниччини

13 квітня 2011, 10:58

В 2011 році у Вінницькій області на 11% скоротиться компенсації з бюджету сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Про це повідомив начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Вінницької облдержадміністрації Олег Новіцький.

У 2010 році на компенсації сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи держава виділяла 3,462 млн гривень, проте в 2011 році ця сума складе 3,072 млн. гривень.

Станом на 1 січня 2011 року за даним напрямком фінансування утворилась заборгованість в сумі 1млн. 371,11 тис. гривень, в тому числі 839,129 гривень – прострочена заборгованість. Завдяки 100% надходженню коштів програми відповідно до кошторису січня та лютого 2011 року вказана заборгованість повністю погашена в поточному році

За інформацією О. Новіцького проблема з компенсаційними виплатами полягає в тому, що два роки поспіль в області затверджуються обсяги фінансування на рівні 3,1 - 3,4 млн. гривень, без врахування заборгованості попередніх періодів, яка щороку збільшується на 650,0 тис. гривень. Якщо обсяг річного фінансування не зміниться, відповідно до бюджетного запиту Головного управління, то станом на кінець поточного 2011 року очікується утворення заборгованості в сумі 2 млн. гривень, або 5 місяців невиплат. Дану проблему було включено в перелік питань для розгляду на парламентських слуханнях до 25-х роковин Чорнобильської катастрофи.

«Голова облдержадміністрації Микола Джига направив звернення до Прем’єр-міністра України щодо проблемних питань забезпечення на належному рівні соціального та медичного захисту постраждалих громадян, в тому числі і стосовно необхідності системного збільшення фінансування програми компенсацій. На даний час питання знаходиться на розгляді у Мінсоцполітики та Мінфіні України»,- зазначив начальник управління праці та соціального захисту населення Вінницької облдержадміністрації.

Довідка.

У Вінницькій області станом на 1 січня 2011 року проживає 19,126 тис. дітей, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі в зоні посиленого радіоекологічного контролю – 14,035 тисяч, дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язано з наслідками Чорнобильської катастрофи – 43, неповнолітніх дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою - 14.

ВИННИЦА.info

Матеріали по темі