Влада

Держпідприємства зможуть робити закупівлі без тендерів

30 листопада 2010, 09:48

Як передає кореспондент УНІАН, про це журналістам повідомив перший віце-президент УСПП Сергій Прохоров.

Він зазначив, що основною зміною в законопроекті є надання можливості державним підприємствам проводити закупівлі товарів і послуг за власні кошти без застосування тендерних процедур.

«Кошти підприємства не можуть бути коштами держави... Свого часу було допущено законодавчу помилку, й здається, нам вдається зараз її виправити», - зазначив С.Прохоров.

Нагадаємо, що в діючому законі про проведення держзакупівель дія тендерних процедур поширюється й на закупівлю товарів і послуг держпідприємствами за власні кошти.

Як повідомляв УНІАН, 4 жовтня ц.р. Кабінет міністрів схвалив ряд змін до закону про державні закупівлі.

Зокрема, документом пропонується вивести з-під дії закону держмонополії. Також держпідприємствам буде дозволено використовувати власні кошти без застосування норм закону про держзакупівлі. Крім того, пропонується дати можливість обласним управлінням економіки самостійно ухвалювати рішення про проведення тендерів державними установами, зокрема, закупівель у одного учасника.

Світовий банк висловив низку зауважень до законопроекту. Зокрема, експерти СБ вважають, що в законі про держзакупівлі не повинно бути винятків, що дозволяють тим або іншим підприємствам проводити закупівлі, не використовуючи норми цього документа.

Перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова 27 жовтня заявила, що Президент України Віктор Янукович не підпише зміни до закону про держзакупівлі, якщо вони не будуть узгоджені з міжнародними організаціями.

 

УНІАН

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі