Здоров‎’‎я

Десяток аналізів за годину: у центрі Вінниці мобільна лабораторія перевіряє на гепатити, ВІЛ та COVID-19. Фото

28 липня 2021, 15:35

28 липня відзначається Всесвітній день гепатитів. Саме тому, у Вінниці в рамках тижня тестування третій день поспіль на Європейській площі перевіряють охочих на наявність антитіл до ВІЛ інфекції та гепатити. Тестування проводитимуть безкоштовно, з 12 до 17 години на базі мобільної амбулаторії. Лікарі кажуть, вдень тестують до сотні людей.

Біля синьої автівки із написом «Думаєш, що здоровий? Переконайся!» із рання черга охочих. Одні прагнуть зробити швидкий тест та гепатит С та ВІЛ інфекцію, інші хочуть перевірити чи мають антитіла до «коронавірусу».

Олена одна з тих, хто проходив повз і вирішив затриматись. Каже у свої 33 таке тестування буде першим у її житті. Тому і хвилюється.

А от пенсіонерка Людмила хоче перевірити свою кров, аби знати хворіла на COVID -19 чи ще не доводилось.

«Я декілька днів себе погано почувала, мала слабкість, температуру – хочу для себе перевірити, чи вже перехворіла чи ні».

.

І якщо тестування на ВІЛ та гепатити безкоштовне, то за перевірку на COVID доведеться додатково заплатити:

  • Дослідження на антитіла М або G – 120 грн.
  • Швидкий тест на антиген – 100 грн.
  • ПЛР дослідження – 700 грн.

«Уже за результатами двох днів протестовано більше 200 осіб. Виявили ми один гепатит В та 5 гепатитів С. Троє людей про те, що хворіли знали. І просто для себе прийшли проконтролювати стан ефективності лікування. На сьогодні центром громадського здоров’я всім обласним центрам надані препарати для безкоштовного лікування гепатитів.

Послуга тестування на коронавірус станом на сьогодні не така популярна, як була в травні. Але ми відмічаємо, що збільшується кількість людей, які були госпіталізовані»,- зазначає лікар-епідеміолог Інна Дидь.

Медики наголошують, лише за умови регулярного тестування на гепатити можна буде вчасно дізнатися про інфікування та якомога раніше розпочати лікування — антиретровірусну терапію. А вона своєю чергою рятує життя.

Тестуватимуть охочих до п’ятниці з 12 по 17 годину.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: тестування на ВІЛ та гепатити 
Матеріали по темі