Суспільство

Дезінфектори зі спиртом, касири без рукавичок та штрафи на автовокзалі: як у Вінниці тривають «антиковідні» рейди. Фото

19 жовтня 2021, 10:12

З 18 жовтня на Вінниччині посилили контроль за дотриманням карантинних обмежень та відповідальності за їх порушення. Правоохоронці з представниками інших інстанцій проводять спільні моніторинги. Перевіряють не лише місця масових скупчень, а й салони краси, нотаріальні контори та інше.

У перший день посилених моніторингів йдемо з фахівцями в «антиковідний» рейд. Заходимо до одного з супермаркетів Вінниці. І з перших секунд фіксуємо порушення. Касири без рукавичок, покупці не дотримуються дистанції, а замість антисептика – спирт.

Лише за кілька хвилин в одному із супермаркетів зафіксували порушення спеціальні бригади, які перевіряють заклади на дотримання карантинних вимог. Поки чекаємо на адміністратора фахівці міської Держпродспоживслужби пояснюють, чому спирт не можна використовувати замість сертифікованого антисептика.

«Просто написано спирт. Просто стоїть ємність з назвою – «спирт». Ми не знаємо, що там за речовина і чи можна нею дезінфікувати руки», - зауважує фахівець.

Управитель супермаркету одразу виносить напівпорожню 6-літрову баклажку з антисептиком. Та чи він у пляшці із написом - «спирт», довести не може. Жінка помітно нервує і безперервно кудись бігає. Та фахівців Держпродспоживслужби це не хвилює. Разом заходимо в середину й одразу фіксуємо ще одне порушення.

«Ручки візків і далі ми бачимо кошички, повинні дезінфікуватись після кожного відвідувача. Ми не бачимо, щоб тут було написано «використані чи продезінфіковані», - каже Людмила Крутікова, заступниця начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Вінницького міського управління.

Немає контейнерів для використаних масок та рукавичок. Порушення ніби не суттєві, але правилами просто нехтують. Тому на управителя супермаркету складають протокол.

«Штраф на посадових осіб складає від 6-ти до 24-ти неоподаткованих мінімумів», - пояснює Наталія Михальчук, головна спеціалістка відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Вінницького міського управління.

102, чи 425-ть гривень – керівництво супермаркету сплатить вдруге. На них вже складали протокол за ці ж порушення.

Далі йдемо на центральний автовокзал. Антисептик лише при виході, смітник для використаних респіраторів, масок та рукавичок - не закривається. Щойно диспетчери побачили, що тут перевірка – чи не кожну хвилину звучить оголошення, що посадка пасажирів у автобуси – лише за наявності захисної маски чи респіратора. Та більшість цими банальними правилами нехтує. На парубка, який сидів без маски у залі очікування поліцейські склали прокол. Тепер він мусить заплатити штраф 170 гривень.

Такі перевірки у Вінниці щоденні. Контроль за дотриманням карантинних вимок – обов’язковий. Інакше Вінниця з «жовтої» зони потрапить до «червоної».

Аби цього не сталося, у громадський транспорт водії пускають пасажирів лише через передні двері та виключно з розрахунку вільних місць.

Медики додають – єдиний, дієвий метод подолати коронавірус – вакцинація. У Вінниці щепилися вже більше 70-ти тисяч людей. Серед тих, хто двічі отримав щеплення – міська влада розігрує телевізори, велосипеди та автомобіль. Імена перших переможців назвуть у прямому ефірі вже сьогодні о 12:00.

Більше фото у слайдері.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина антиковідні рейди 
Матеріали по темі