Економіка

ДФС у Вінницькій області інформує вінничан, як отримати пільгу на сплату земельного податку

25 липня 2019, 15:38

Останнім часом до ДФС у Вінницькій області звертається велика кількість вінничан за роз’ясненнями щодо сплати податку на землю для приватних будинковолодінь. Багато домовласників мають пільгу і звільняються від сплати цього податку. Які це категорії населення і куди людям потрібно звернутись, щоб отримати пільгу, - пояснив заступник начальника Головного управління ДФС у Вінницькій області Ігор Бондар.

- Відповідно до Податкового кодексу України гранична ставка податку на землю з цільовим призначенням «Для будівництва житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» може бути встановлена на рівні 3% від її нормативної грошової оцінки. У Вінниці вона складає вдесятеро менше – 0,3 %. Наприклад, у Чернівцях за рішенням органів місцевого самоврядування – це 1%, у Дніпрі – 0,8%.

Але я хотів би наголосити на тому, що багато вінничан-власників приватних будинковолодінь взагалі звільняються від сплати цього податку. Це ряд категорій населення, визначених Податковим кодексом. Зокрема: пенсіонери за віком; інваліди І та ІІ групи; багатодітні родини; особи, які постраждали від Чорнобильської катастрофи; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Для того, щоб отримати пільгу і не платити податок на землю, ці люди мають зробити декілька простих кроків: разом з документами, які засвідчують їх право на отримання пільги, - потрібно звернутисядо Вінницького управління ГУ ДФС у Вінницькій області (вул. Костянтина Василенка, 21).Написативідповідну заяву іподатиїї доЦентру обслуговування платників податків. За будь-якими консультаціями з цього питання вінничани можуть звертатись за тел. 46-04-04 та 55-67-04.

- Чому повідомлення про необхідність сплати податку на землю у липні отримали всі власники приватних будинковолодінь, включно із тими, хто має право на пільги?

- Справа в тому, що фіскальна служба не володіє інформацією щодо можливості користування пільгою власника ділянки. Наприклад, хтось упродовж останнього року пішов на пенсію за віком, або в сім’ї народилась третя дитина і тепер це багатодітна родина.

Тому, якщо у 2019 році у громадянина є підставадля звільнення відоподаткування, тобтовін відноситься до пільгової категорії населення, то необхідно було до 1 травня подати до місцевого органу Державної фіскальної служби заяву з документами, які підтверджують право на пільгу. І тоді не було бсформованоповідомлення-рішення про сплату податку. Всім, хто не зробив цього, ДФС зобов’язана відповідно до законодавства розіслати повідомлення. Що і було зроблено.

- Якщо пільга буде оформлена цього року, чи звільнятиметеся людина від сплати податку вже у цьому році?

Податковим кодексом передбачена норма, якщо право на пільгу виникає протягомроку, тогромадянин звільняєтьсявід сплати податкупочинаючи змісяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.

- Як розраховується податок?

- Для розрахунку податку використовуютьсянаступні складові: нормативна грошова оцінка землі, що знаходиться у власності за 1 м2 з урахуваннямщорічної індексації, ставка податку, встановлена органами місцевого самоврядуваннята площа земельної ділянки.Добуток цихскладових ібуде розміром земельного податку, що підлягає сплаті.

До речі, платник податкумає право звернутися з письмовою заявою до органу фіскальної службиза місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки, зокрема, щодо нарахованої суми податку, права на користування пільгою, розміру площі земельної ділянки, що знаходитьсяу власності або користуванні та розміру ставки податку.

Якщо за результатами звірки виявляється розбіжність між даними ДФС та даними платника, підтвердженими оригіналами відповідних документів, то протягом 10 днів проводиться перерахунок суми податку. Попереднє повідомлення-рішення скасовується, а у разі необхідності платнику вручається нове.

Нагадаємо, від сплати земельного податку звільняються:

  • інваліди першої і другої групи;
  • пенсіонери (за віком);
  • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Вiнниця.info за матеріалом відділу комунікацій ГУ ДФС у Вінницькій області

Теги: податок на землю пільги 
Матеріали по темі