Суспільство

«Дитину покинули вночі»: як працює «Вікно життя» у Вінниці і скільки там залишали малюків

18 червня 2018, 13:49

 У Вінниці, з 2011 року, при монастирі сестер Каносіянок існує «Вікно життя». Це місце, де жінки можуть анонімно залишити своє немовля. Спеціально облаштована ніша у стіні, яка звуковим сигналом інформує про наявність дитини.

Ми з’ясували, що за увесь час своєї роботи, там залишали тільки одного малюка – дівчинку. На щастя, її вдочерили і сьогодні вона має родину.

«Вікно життя» відкрили 14 лютого 2011 року. Від тоді був лише один випадок, коли немовля залишили, сталося це рівно через рік – 13 лютого 2012 року. Дитину покинули вночі, близько дванадцятої години, це була дівчинка. За словами лікарів, принесли її через кілька годин після народження. Наскільки нам відомо, дівчину всиновили», - розповіла журналісту Вiнниця.info секретар монастиря Марина Киричук.

Працівниця зазначає, що матерям гарантують конфіденційність. Головне завдання «Вікна» - зберегти життя дитині. Фактично, через 2-3 хвилини після залишення немовляти його забирають сестри, які при монастирі.

«Коли відкриваються дверцята «Вікна життя», спрацьовує певний сигнал, що повідомляє, - хтось відчинив вікно. За цей час жінка може піти і її ніхто не буде її шукати, за нею ніхто не слідкуватиме. Після цього сестри спускаються і забирають дитину. Одразу викликають «швидку» для того, аби медики оглянули немовля. Також викликають поліцію, щоб був зафіксований випадок залишення дитини. Потім її доставляють в Центр матері і дитини. Деякий час чадо перебуває там і віддається на усиновлення, якщо, звісно, мама не передумає.

Мало хто знає про те, що у нас є таке «Вікно життя». «Вікно» створене, аби жінки не залишали дітей будь-де. Найчастіше вони залишають своїх немовлят просто на смітнику, в туалетах, на сходах, викидають в річку. Зазвичай, цих дітей пізно знаходять і вони помирають. «Вікно життя» - це шанс, аби дитина вижила, аби вона змогла надалі жити і була всиновлена. Це місце не є засудженням жінок, адже невідомо, що спонукає їх відмовитися від дитини», - розповідає Марина Киричук.

Монастир знаходить на вулиці Соборній. При ньому працює лікувальний амбулаторний центр імені Св. Джанни Беретти Молля, який належить римо-католицькій церкві.

Нагадаємо, 31 березня на Вінниччині в місті Хмільник в сміттєвому баку був виявлений труп новонародженої дитини.

 

Вiнниця.info

Теги: малюки вікно життя 
Матеріали по темі