Суспільство

Дитяча повнота – дорослі хвороби серця!

30 листопада 2018, 12:35

Ви й досі пов’язуєте повноту вашої дитини з її гарним апетитом? Гадаєте, з часом зайві кілограми зникнуть самі? Насправді ж ожиріння – це діагноз, який свідчить про порушення природних обмінних процесів в організмі. Якщо його не лікувати, то у майбутньому пацієнтові загрожує низка серцево-судинних хвороб. Чим раніше скоригуєте вагу, тим більше шансів, що дитина виросте здоровою!

Шукайте причину зайвої ваги

Крижопільський школяр Максим вже кілька років перебуває на обласному обліку через ожиріння. Йому – 11 років. Він важить 75 кг при зрості 154 см. Вдома скинути зайве не вдалося, тому Максима направили на ендокринологічне обстеження, а потім – до спеціалізованого санаторію у Вінниці. Тут під наглядом фахівців за перший тиждень зміни школяр позбувся перших двох кілограмів. Найважливіша робота над собою – попереду.  

За даними медичного статистичного інформаційно-аналітичного центру Вінницької області, дітей з діагнозом «ожиріння» наразі в регіоні понад 6 тисяч. Естетичний та психологічний дискомфорт таких пацієнтів – лише один з аспектів проблеми. Адже ожирінням вважають хронічне захворювання з нетипово високим накопиченням жирових відкладень. Надмірна повнота шкодить усім системам організму, зокрема кровообігу. Її практично завжди супроводжують артеріальна гіпертензія, задишка, перенапружене виконання фізичних навантажень.

«Дитяче ожиріння набуває масштабів соціальної проблеми, бо його наслідки проявляються з часом, – констатує Лариса Мовчан, головна лікарка Вінницького обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію. – У дорослому віці такі пацієнти мають високий ризик розвитку цукрового діабету, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда або інсульту».

Причиною зайвої ваги у дитини можуть бути гормональні зміни перехідного віку, порушення у роботі ендокринної системи та неправильний режим харчування. Отже, спочатку зверніться на консультацію до ендокринолога, а далі – до дієтолога, аби  зробити щоденне меню більш здоровим і збалансованим.  

Зменшуйте порції і додайте фізкультури

Табу для повної дитини – прості вуглеводи. Йдеться про здобу, солодощі, картоплю, макаронні вироби, фаст-фуд, напівфабрикати, газовані солодкі напої. Відновити енергетичний запас допоможуть складні вуглеводи – гречана, ячмінна чи вівсяна каші.  

Варто відмовитися від смажених страв, надавши перевагу відварним, тушкованим, запеченим або приготовленим на пару продуктам. Розділяйте їжу на 4-5 прийомів невеликими порціями. Загальна калорійність при цьому має залишатися у межах 1500-1600 ккал за добу.

«Корисно 2-3 рази на тиждень проводити розвантажувальні дні, зменшивши калорійність до 700-800 ккал, – рекомендує Наталя Кухта, медична сестра з дієтичного харчування  Вінницького обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію. – Тоді головний акцент – на овочевих та кисломолочних стравах. Юним пацієнтам санаторію ми пропонуємо рагу, зелений горошок або кабачкову ікру як гарнір».

Додайте до дієти регулярну фізичну активність. Починати краще зі швидкої ходьби та силових вправ у комфортному ритмі. Корисними будуть також фізіотерапевтичні процедури –електросон, масаж, грязе- та водолікування.

Не відкладайте боротьбу із зайвими кілограмами! Зверніться до сімейного лікаря за направленням на додаткові обстеження і обов’язково підтримуйте дитину психологічно!

Матеріал виготовлено в межах реалізації субпроекту «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дитина хвороба серце 
Матеріали по темі