Економіка

Для пенсіонерів, в яких низька пенсія, встановили доплати

1 квітня 2020, 13:30

1 квітня на засіданні Уряду прийняли рішення про встановлення щомісячних доплат в сумі 500 гривень для пенсіонерів, які старші 80 років. Також для пенсіонерів, які отримують менше 5000 гривень передбачили одноразову надбавку до пенсії в розмірі 1000 гривень. Доплати люди отримають в квітні місяці.

«Таким чином ми підтримаємо пенсіонерів до початку індексації, який буде проведений з 1 травня», - сказав Прем’єр-міністр Дмитро Шмигаль.

Індексація пенсій відбудеться на 11%. Рішення щодо індексації пенсій закладено в проект закону змін до Державного бюджету.

«Перше. З квітня встановити щомісячну виплату пенсіонерам , старшим 80-річного віку, в яких розмір пенсійних виплат не перевищує 9205 гривень. Такі виплати пенсіонери отримають в доповнення до встановлених підвищень і статусних виплат дітям війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих і учасникам війни. При цьому, ми встановлюємо для вказаних пенсіонерів, з страховим стажем для жінок 20 років, для чоловіків 25 років найменшу виплату, що не може бути нижчою 2600 гривень. Зараз така виплата 2000 гривень. Перерахунки зробимо в квітні. Таку компенсацію отримає близько 1,5 мільйони пенсіонерів.

Друге. В травні провести індексацію пенсій на 11%. Але не всіх пенсіонерів охопить така індексація, тому ми порахували і зробили розрахунки, побачили, що близько 7 мільйонів пенсіонерів отримають близько 260 гривень. Ми пропонуємо щоб підвищити мінімальну пенсійну виплату до 2100 гривень для пенсіонерів жінок, які мають 30 років страхового стажу та чоловіків, в яких 35 років страхового стажу.

Третє. В квітні цього року одноразову грошову допомогу в розмірі 1000 гривень отримають 10 мільйонів пенсіонерів, розмір пенсійних виплат яких не перевищує 5000 гривень станом на 1 квітня 2020 року», - розповіла Міністерка соцполітики Марина Лазебна.

Вінниця.info

Теги: пенсії 
Матеріали по темі