Економіка

Для вінничан, яких обслуговує ТОВ «Газовик», знизили тариф на доставку газу

19 січня 2021, 12:27

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 19 січня схвалила зниження тарифів на розподіл для 14 облгазів.

Про це повідомив у Telegram голова енергетичного комітету Ради Андрій Герус.

«Відповідне пониження стосується компаній, у яких тарифи були суттєво вищими, аніж у середньому по країні. У більшості це невеликі облгази, у яких не спрацьовує економія на ефекті масштабу: ПРАТ «Гадячгаз», АТ «Закарпатгаз», АТ «Івано-Франківськгаз», ПРАТ«Коростишівгаз», АТ «Лубнигаз», ПрАТ «Мелітопольгаз», АТ «Миколаївгаз», АТ «Полтавагаз», ПрАТ «Тернопільгаз», АТ «Тисменицягаз», ПрАТ «Уманьгаз», АТ «Харківгаз», АТ «Чернівцігаз», ТОВ «Газовик»

Зниження склало 5 - 30%, тарифи цих компаній тепер складатимуть 1,66-1,79 грн (без ПДВ)», - зазначено в повідомленні.

Для ТОВ «Газовик», яке надає послуги мешканцям Вінницької області, тариф знизили на 29,8%. Їх тариф був найвищим в Україні і складав 2,15 грн (без ПДВ) або 3,06 грн з ПДВ. Після рішення НКРЕКП від 19 січня тариф складає 1,79 грн (без ПДВ).

«Встановлення граничного тарифу на рівні 1,79 грн не означає, що він буде однаковий для всіх. НКРЕКП визначило найвищу межу тарифу, проте для десятків компаній ця сума буде нижчою.

Найближчим часом у Парламент також буде подана ініціатива, яка має зменшити розрив у тарифах між різними газорозподільчими компаніями та встановлюватиме справедливий тариф на розподіл газу для всіх людей», - повідомив прем’єр-міністр.

Нагадаємо, Уряд встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр. Така ціна діятиме з 1 лютого і до завершення опалювального сезону або до завершення карантину.

Відомо, що з 1 січня 2021 року ціна на природний газ для населення Вінниччини, які є споживачами «Вінницягаззбут», становить 9,89573 грн за 1 кубічний метр. 19 січня у «Вінницягаз Збут» повідомили Вінниця.info, що компанія виконуватиме рішення Кабінету Міністрів України щодо тимчасового встановлення граничної ціни на газ для побутових споживачів. Тобто з продаватимуть газ по 6,99 грн за кубометр. Також гарантують безперебійне постачання природного газу під час дії обмежень, запроваджених Урядом і не застосовуватимуть щодо боржників штрафних санкцій.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото з сайту "Економічна правда" та "Газ правда"

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: тариф за доставку газу газовик 
Матеріали по темі