Культура

До 100-ї річниці завершення Першого Зимового походу Армії УНР на Вінниччині погасили марку на тематичному конверті

6 травня 2020, 17:32

6-го травня у вінницькому відділенні Укрпошти №50, що знаходиться по вулиці Соборній, 8, відбулося відбулось урочисте погашення марки на пам’ятному тематичному конверті, який присвятили 100-річчю завершення Першого Зимового походу Армії УНР. Розробку марки та пам’ятного конверту за власний кошт здійснив громадський діяч Юрій Козак за сприяння Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці Українського інституту національної пам’яті у Вінниці.

В повідомленні зазначають, що у зв’язку із постановою Кабінету Міністрів України про режим карантину, спецпогашення проводилось одноосібно Юрієм Козаком з дотриманням усіх санітарно-гігієнічних та протиепідемічний норм та правил.

Похід завершився 6-го травня 1920-го року в селі Писарівка Ямпільского району Вінницької області. Поблизу населеного пункту до 100-річчя цієї події зняли історичний ролик.

Відповідно, урочисте погашення марки на тематичному конверті відбулося і на Ямпільщіні.

«Погашення марки на пам’ятному тематичному конверті, присвяченому 100-річчю завершення Першого Зимового походу Армії УНР в с. Писарівка Ямпільського району, де він і закінчився 06.05.1920 року. Не думав, що погашення марки тягне за собою титанічні узгодження... Проте справу зроблено, вітаю всіх українців з цією визначною подією! Ось такі дати необхідно пропагувати, а не «ПОБЄДОБЄСІЄ»!», ‒ написав на своїй сторінці у «Фейсбук» начальник відділу культури, молоді та спорту Ямпільської райдержадміністрації Віктор Замишляєв.

Довідка

Першим Зимовим походом називають партизанський рейд Армії Української Народної Республіки під проводом Михайла Омеляновича-Павленка тилами російських Червоної та Добровольчої армій взимку-навесні 1920 року.

Похід тривав рівно п’ять місяців ‒ з 6 грудня 1919 по 6 травня 1920 років ‒ і став однією з найбільш героїчних і успішних бойових операцій часів Української революції 1917-1921 років. Учасники походу подолали більше 2500 кілометрів територією сучасних Житомирської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Вінницької областей, провівши понад 50 успішних боїв.

Нагадаємо, 8-го травня у Вінниці проведуть онлайн-розмову про життя міста в роки окупації під час Другої світової війни.

Вінниця.info, фото ‒ з «Фейсбуку» інституту національної пам’яті у Вінниці та Віктора Замишляєва

Теги: УНР армія історія Перший Зимовий похід 
Матеріали по темі