Україна

До 2015 року будинки навісять на українців

17 липня 2010, 21:39

Кабмін обіцяє зробити до 2015 року нормою управління будинками об'єднаннями співвласників.

Про це заявив в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" міністр ЖКГ Юрій Хіврич.

"Прийнято у першому читанні проект закону "Про внесення змін до Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку". ОСББ стане власником і прибудинкових територій, і підвалів. Крапка", - заявив він.

"До 2015 року пояснюватимемо й агітуватимемо. Потім зробимо обов'язковою нормою. Як у Прибалтиці. Де мешканці вранці прокинулися вже в ОСББ", - запевнив Хіврич.

За його словами, ОСББ сьогодні становить лише 5% сфери - 10,6 тисячі ОСББ на 230 тисяч житлових будинків.

Хіврич визнав, що будь-який закон прийняти набагато легше, ніж перевиховати мешканця і примусити його піклуватися про свій будинок.

"Тому на першому етапі - все-таки перехід до договірних відносин на ринку послуг ЖКГ. Шлях один - створення керуючих компаній на місцях, виконкоми міських рад передадуть їм в управління житловий фонд", - розповів він.

"Керуюча компанія на конкурсній основі визначить підприємства, які обслуговуватимуть житло. Ці підприємства можуть бути як приватними, так і державними. Жек також може взяти участь у конкурсі і взяти на обслуговування житловий будинок. Такі компанії вже працюють. Наприклад, у Донецькій області. Деякі з них - досить ефективно", - заявив Хіврич.

Міністр також відзначив, що житлово-комунальне господарство - це "бізнес постійний і прибутковий".

 

Українська правда

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі