Суспільство

До Дня народження письменника, у Вінниці вручили премії ім. Михайла Коцюбинського. Фото

17 вересня 2018, 17:25

 17 вересня з нагоди 154-ї річниці з дня народження письменника Михайла Коцюбинського у Вінниці провели літературно-мистецьке свято «Славетний син Подільської землі». Під час заходу, який відбувся на території музею-садиби письменника нагородили переможців Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського.

«Традиція влаштовувати літературно-мистецьке свято в день народження письменника на території музею, існує вже більше, ніж півстоліття. Під час сьогоднішнього свята традиційно відбуватиметься вручення всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського, цьогоріч два лауреата на премію: поетеса із Галичини та наш земляк», – розповіла журналісту Вінниця.info директорка музею Коцюбинського, Лариса Кравченко.

Захід розпочався із рядків з твору «Intermezzo».

«Кожному з нас Господь дарує талант і дуже важливо скористатися ним. Талант Михайла Коцюбинського до цього часу слугує людям, виховує патріотів. Сьогодні ми вручаємо літературні премії двом надзвичайно талановитим людям, які чесно на неї заслуговують. Раніше нам, вінничанам, дорікали, мовляв, ми приватизували премію собі, але цьогорічне вручення абсолютно все спростовує. Одна з премій вручається письменниці з Тернополя», –  Вадим Вітковський, публіцист-документаліст та прозаїк.

Під час заходу виступали творчі колективи та окремі виконавці, які співали та грали на музичних інструментах. Також лунали історії з дитинства та молодості Коцюбинського. Згадувалось, як у підлітковому віці він ходив на ярмарок слухати сліпих лірників.

Всеукраїнську літературну премію імені Михайла Коцюбинського вручили двом письменникам – Ганні Осадко у номінації «Художня література» та Петру Скоруку у номінації «Науково-популярна література». Кожен отримав сертифікат на 15 тисяч гривень.

Організатори зазначили, що на наступний рік розмір премій планують збільшити і вони складатимуть по 20 тисяч гривень.

Депутат Вінницької облради Людмила Станіславенко запропонувала, аби наступного року на премію могли подаватись і дитячі твори.

«Щиро радію від того, що стільки багато молоді до нас завітало і впевнена, що серед цих молодих людей є саме ті, які в майбутньому отримають цю премію. Нам було не просто на конкурсній комісії, адже усі автори, які подавались на премію, усі були достойні отримати нагороду. Цього року конкурсна комісія обрала кращих у двох номінаціях - «Художня література» та «Науково-популярна література». Сподіваюсь, що наступного року ми будемо нагороджувати переможця і в номінації «Дитяча література», – говорить Людмила Станіславенко.

Захід завершився покладанням квітів біля пам’ятника Михайла Коцюбинського.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: премія письменник література 
Матеріали по темі