Україна

До Дня захисника України у вінничан з’явиться нова 5-гривнева монета

9 жовтня 2015, 14:52

 12 жовтня Нацбанк України вводить в обіг пам’ятну монету «День захисника України» номіналом 5 гривень.

Про це йдеться в повідомленні Національного банку України.

"Монета присвячена вшануванню мужності та героїзму, нескореності й волелюбності борців за національну справу усіх поколінь та Дню захисника України. Це свято за історичною традицією відзначається 14 жовтня - у день Покрови Пресвятої Богородиці, за яким закріпилася ще й друга назва - Козацька Покрова, воно асоціюється з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Образ Божої Матері, яка тримає білу довгу покрову, став своєрідним оберегом України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру", - йдеться у повідомленні.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильбера, маса – 16,54 г, діаметр – 35 мм, тираж – 5 0000 штук.

На аверсі монети на тлі орнаменту розміщено: постать Пресвятої Богородиці, під омофором якої козаки (ліворуч) та сучасні воїни-захисники (праворуч); малий Державний Герб України (ліворуч); угорі півколом написи: УКРАЇНА, 2015, П`ЯТЬ ГРИВЕНЬ - та логотип Монетного двору Національного банку України (праворуч).

 

На реверсі монети на тлі камуфляжу (використано тамподрук) стилізовано зображено тризуб - Знак Княжої Держави Володимира Великого, угорі написи півколом: ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД!

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: монета 
Матеріали по темі