Суспільство

До Донецького університету ім. Стуса зарахували 15 абітурієнтів з Донбасу

16 серпня 2019, 18:03

30 серпня о 10 годині біля Вежі, що по Площі Європейській у Вінниці, відбудеться посвята у першокурсники абітурієнтів до Донецького національного університету. Навчальний заклад у Вінниці діє останні п’ять років. Практично одразу після початку конфлікту на Донбасі. Тоді до Центрального Поділля перебралися половина студентів та 70% викладацького штату. Нині у університеті з кожним навчальним роком меншає студентів, які їдуть з окупованих територій.

«Від 10 липня, початку вступної компанії, ми прийняли близько 6600 заяв. Стосовно тих, хто приїздить з Донбасу, таких цього року менше, аніж у попередні. Отримали лише 35 звернень. З них зарахували 15-ть осіб», - розповіла Вінниця.info Юля Окуньовська – відповідальний секретар приймальної комісії Донецького Національного університету ім. Василя Стуса.

Молодь, яка закінчила школу у Л/ДНР переїхавши на територію України могли отримати український атестат.

«За дуже спрощеною процедурою. І вже з цим атестатом можна вступати до навчальних закладів. Можна здавати ЗНО та поступати на навчання, або, є такі центри «Донбас - Україна», через них ЗНО здавати не потрібно. Лише іспити у навчальному закладі. До прикладу, у нашому. Причому, Міністерство під всіх таких студентів-першокурсників дає бюджетні місця. Потім, за результатами навчання вони отримують соціальну стипендію. Їх основне завдання – позитивно здати сесію», - розповідає Вінниця.info Роман Гринюк – ректор Донецького національного університету ім. Василя Стуса.

Попри такі пільги, останні роки більшість студентів Донецького національного університету ім. В. Стуса стають мешканці Вінниччини та сусідніх регіонів.

«Якщо брати загальну кількість, то студентів з Донецької та Луганської областей приблизно 10 % з 5000 тисяч. Причин є кілька. Одна з них територіальна. Адже Вінниця від цих областей на відстані 800-900 кілометрів. Друга, то проблема із житлом. На сьогодні університет не має своїх гуртожитків. Просимо інші навчальні заклади допомагати вирішувати цю проблему», - зауважує Гринюк.

Тому навчальний заклад розробив стратегію розвитку університету до 2025 року.

«П’ять років, які ми у Вінниці, я б поділив на два періоди. Перших два ми очікували, що ось-ось закінчиться війна. Ми повернемося. Ми працювали безумовно. Необхідно було вчити наших студентів. Хоча б тих, які переїхали разом з нами. Але ми розуміли, що без інтеграції у подільську громаду, буде дуже важко здійснити певний крок вперед. І утримати наших викладачів. А далі, ми зрозуміли, що можемо чекати, хоч все життя. А розвиватися необхідно вже. Тому розробили стратегію розвитку університету до 2025 року. Де чітко встановили певні орієнтири інноваційно-дослідницького університету», - констатує Гринюк.

Вінниця.info

Теги: Вінниця Донецький університет переселенці 
Матеріали по темі