Місто

До кінця року в будинках мікрорайонів Вишенька та Слов’янка встановлять 141 індивідуальний тепловий пункт

6 травня 2019, 15:07

У 2019-му році на будинки у мікрорайонах Вишенька та Слов’янка встановлять 141 індивідуальний тепловий пункт. Це дозволить повністю забезпечити перехід споживачів на двотрубну систему теплопостачання та підвищити якість надання послуг з гарячого водопостачання.

«Встановити 141 ІТП підприємство зможе завдяки успішному досвіду впровадження Проекту з енергоефективності в м. Вінниця в співпраці з Швейцарською Конфедерацією за підтримки Вінницької міської ради протягом 2013-2018 рр..

Обрали для наступного етапу проекту мікрорайон Вишенька та Слов’янка, а саме - реконструкцію системи гарячого водопостачанняз вагомої причини - аварійний стан мереж гарячого водопостачання, що були збудовані в 70-х і 80-х роках минулого століття та повністю відпрацювали свій ресурс та, відповідно, потребували термінової реконструкції.

Встановлення вищезазначених ІТП дозволить вивести з експлуатації 8,2 км аварійних мереж гарячого водопостачання у двотрубному прокладанні. Такий стан мереж призводив до значних втрат теплової енергії через аварійні пориви та фінансових витрат підприємства на експлуатацію та ремонт вищезгаданих мереж», - повідомляє прес-служба «Вінницяміськтеплоенерго».

Очікуваний ефект від встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП) у мікрорайонах Вишенька та Слов’янка:

- зменшення витоків гарячої води на 404 939 м3/рік (18 222 Гкал/рік): враховуються витоки, які були на зовнішніх теплових мережах. Щодо витоків, які є у внутрішньобудинкових системах, про це повинні піклуватися самі споживачі та управляючі компанії.

- зменшення споживання газу на 2 280 тис.м3/рік; зменшення споживання газу отримаємо за рахунок зменшення витоків гарячої води на мережах.

- зменшення викидів СО2 на 4 570 тон/рік;

- загальна економія в грошах – 28,1 млн. грн./рік; (це не впливає на тарифи споживачів, адже втрати за витоки на мережах не лягали на плечі споживачів. Споживачі сплачують за фактично спожиту послугу відповідно до показників загальнобудинкових та квартирних приладів обліку гарячої води).

Фінансування:

Швейцарська Конфедерація - 1,5 млн. швейцарських франків, зекономлених під час впровадження Проекту з енергоефективності м. Вінниці. Швейцарська Конфедерація забезпечує поставку ІТП та надання супутніх послуг. За ці кошти буде встановлено 106 ІТП. КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» - 19 млн 100 тисяч гривень. За власний кошт заплановано влаштування 35 ІТП.

Термін влаштування ІТП:

За період з грудня 2018 року до квітня 2019 рокувже встановлено 47ІТП. Інші планується встановити відповідно до початку опалювального сезону 2019-2020 рр.

Станом на даний час, за участю департаменту міського господарства Вінницької міської ради, виконуються роботи по встановленню та введенню в експлуатацію ІТП відповідно до графіків. Також буде встановлено систему SCADA, що дозволитьконтролювати та регулювати за необхідності роботу ІТП віддалено – за допомогою комп’ютера з диспетчерської підприємства.

Вiнниця.info

Теги: тариф теплопостачання  
Матеріали по темі