Суспільство

До новорічних свят вінницькі лісівники заготували півмільйона ялинок. Фото

20 листопада 2019, 17:01

Держлісгоспи Вінниччини виростили майже півмільйона ялинок до новорічних свят. Ціни на новорічні дерева у різних держлісгоспах дещо відрізняються і все залежать від висоти дерева. В цьому році середня ціна стартує від 80 гривень за погонний метр для дерев, висотою до 1,25 метрів.

Про це повідомляє прес-служба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства.

У держлісгоспах Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства новорічні ялинки вирощуються на площі 421 га. Лісівники вирощують новорічні ялинки та сосни максимум до 8-річного віку. Після чого зелені красуні заготовляють для реалізації населенню. Всього на даний момент на новорічних плантаціях (шкілках) держлісгоспів облуправління зростає 1 млн. 170 тисяч вічнозелених красунь. Із них маємо близько 457 тисяч стандартних дерев висотою від пів метра і вище, які можна реалізовувати.

Ціни на новорічні дерева у різних держлісгоспах дещо відрізняються і залежать від висоти дерева. У цьому році середня ціна стартує від 80 грн. за погонний метр для дерев, висотою до 1,25 м. А далі – пропорційно до висоти оцінюється і вартість ялинки: 102 грн/м (висота дерева 1,5-2 м), 129 грн./м (висота дерева 2-2,5 м), 209 грн./м (2,5-3 м).

Для гуртових покупців, які замовляють партію кількістю від 100 шт., діють системи знижок.

«Однозначно хибним є стереотип про те, що купуючи живу новорічно-різдвяну ялинку, ви шкодите довкіллю. Все дуже просто: майбутні новорічні дерева щороку цілеспрямовано висаджують на спеціальних плантаціях чи ділянках, непридатних для ведення лісового господарства, тобто на цих ділянках не може рости майбутній 100-річний ліс.

Обираючи живу ялинку, ви звільняєте дім від шкідливої дії синтетичних матеріалів сумнівної якості, а також підтримуєте вітчизняного товаровиробника, який є вагомим наповнювачем державного та місцевого бюджетів.

У будь-якому разі ялинки вінницьких лісівників відрізняються не лише помірними цінами, а й прекрасним зовнішнім виглядом та запашною зеленою хвоєю! А при бажанні у наших лісівників можна купити якісну ялинку чи сосну у горщику, а також отримати кваліфіковані поради стосовно того, як по завершенню свят пересадити та доглядати дерево», – повідомляє прес-служба лісового господарства.

Лісівники Вінниччини реалізовують виключно новорічні ялинки, які марковані пластиковою биркою із штрих-кодом та спеціальним засобом кріплення бирки до стовбура ялинки. За номером на цих уніфікованих засобах можна легко перевірити легальність заготовленого новорічного деревця (на сайтах ДП «ЛІАЦ», https://www.yalynka.info/ або через аналогічний додаток у смартфоні).


Вінниця.info, фото Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ялинки лісове господарство 
Матеріали по темі