Культура

До річниці вінницького трамваю музейники організували експозицію в «Сліпій корові» – унікальному причіпному вагоні. Фото

28 жовтня 2020, 15:25

В «Музеї вінницького трамваю» до 107-річниці заснування трамваю у Вінниці презентували спеціально оформлений причіпний вагон «Сліпа корова». В його салоні розмістили унікальні фотографії цюрихських трамваїв з 50-х років і по сьогодення, а також мапу трамвайних маршрутів міста в Швейцарії, і не тільки.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці музею.

«Ми надихнулися реалізувати таку ідею, побачивши схожу експозицію історії вінницького трамвая в транспортному музеї міста Цюриха. Там в музейному трамваї «Karpfen» розташовані фотографії та документи про передачу трамваїв у Вінницю», – йдеться в дописі музейників.

Також про нову туристичну принаду написав на своїй сторінці і директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.

«Тепер до списку обов'язкових справ для туристів у Вінниці додається нова, унікальна в світі принада – трамвайний вагон без водія!

На території «Музею вінницького трамваю» можна зробити мандрівку в часі та просторі: побувати у Швейцарії другої половини ХХ століття, побачити кадри з Міражами і Карпфенами, простежити мандрівку цюрихських трамваїв до Вінниці і навіть погортати газету «20 minuten», лотки для якої символічно залишили у вагонах після переїзду (бо, як не дивно, у Вінниці теж є своя газета «20 хвилин»).

Певен, що це тільки початок магічних перевтілень «сліпої корови».

А ще сьогодні у нас свято – Вінницький трамвай святкує своє 107-річчя. З кожним роком історія цього особливого для міста виду транспорту обростає новими цікавими сторінками, які можна погортати і навіть приміряти на себе наживо і в русі», – йдеться дописі Олександра Вешелені.

За окремим коментарем стосовно унікальності цього вагону та походження назви «Сліпа корова» журналіст Вінниця.info звернувся до співробітників музею.

«Там взагалі цікава поява була цих вагонів. «Сліпа корова», можна сказати, офіційна назва. «Сліпа» – тому що перші вагони цієї моделі потрапляли до Цюриха, де спочатку експлуатувалися без зовнішнього освітлення. Вночі треба було маневрувати, їхати в депо, і згодом зрозуміли, що така конструкція є невдалою. І почали дороблювати зовнішнє освітлення. А «корова» – бо це причіпний вагон, він їздить в парі з моторним, і його тягнуть. Так і назвали – «Сліпа корова», вагон, який тягнуть і який спочатку був «сліпий», тобто – без зовнішнього освітлення», – розповів журналісту Вінниця.info екскурсовод «Музею вінницького трамваю» Валерій Старжинський.

Як зазначив менеджер музею Олег Матюхов, подібний вагон у Вінниці – ледь не єдиний вагон у світі, який досі на ходу.

«Водіям доводилося з ліхтариком їздити. Назва прижилася і залишилася. Вагон по місту не курсуватиме. Він в нас стоїть на майданчику. Це єдиний подібний вагон в світі, який зберігся, з ходових. Але оскільки він ходовий, ми іноді виїжджаємо з ним на різного формату замовлення. Не в якості пасажирського трамваю, а лише на замовлення», – розповідає чоловік.
Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – зі сторінки «Музею вінницького трамваю»

Теги: вінницький трамвай річниця музей виставка Сліпа корова 
Матеріали по темі