Культура

До різдвяних свят у Тульчині створять новий мистецький простір: алея музичних інструментів, «співоча» лавка і графіті

25 жовтня 2018, 12:52

 1 грудня в Тульчині презентують новий креативний простір під відкритим небом – «Меридіан «Щедрик». Він стане доповненням вже існуючого «Арт-кварталу Леонтовича». На території міста розташують цікаві інсталяції і створять великі стінописи.

25 жовтня у Вінниці презентували проект.

Виконавчий директор Ірина Матковська розповіла, що мистецький задум включатиме такі елементи:

- алея музичних інструментів;

- інтерактивна «співоча» інсталяція – лавка Леонтовича, яка гратиме чотири чарівні мелодії композитора;

- гігантські мурали, що стануть новими яскравими фотозонами й туристичними «родзинками»;

- сучасне освітлення пам’ятника Леонтовича та інших вуличних арт-об’єктів.

Вона також додала, що з пам’ятника мелодії «Щедрик», який відкривали у червні, кожної години лунає всесвітньо відома композиція Леонтовича, але в різних обробках.

Робота над втіленням «Меридіан «Щедрик» стартувала 1 жовтня.

Провідні скульптори та художники з різних регіонів України зараз активно працюють над просторовими мистецькими інсталяціями, а до створення стінописів матиме змогу доєднатися і молоде покоління митців.

У першій половині листопада під керівництвом творчого куратора проекту, керівника «Лабораторії актуальної творчості» Олександра Никитюка, відбудуться захоплюючі майтер-класи, дискусії, мистецькі лекції й авторські презентації творчого досвіду для студентів Тульчинського училища культури.

За п’ять місяців існування «Леонтович Арт Квартал» став улюбленим місцем як для городян, так і для туристів, що приїздять до Тульчина, аби побачити знаменитий «подільський Версаль» - Палац Потоцьких, музеї Леонтовича, Суворова та інші видатні історичні та мистецькі пам’ятки міста.

Фінансування проекту «Меридіан «Щедрик» здійснюється 5050 Тульчинською міською об’єднаною територіальною громадою та Українським культурним фондом – державною інституцією, яка у 2017 році була створена для сприяння розвитку культури і мистецтва України, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір.

«Меридіан «Щедрик» став одним із проектів-переможців великої грантової програми Українського культурного фонду.

«Тульчин був, є і буде столицею «Щедрика», - наголосив міський голова Валерій Весняний.

Елементи Арт-кварталу Леонтовича, які вже є у Тульчині

Вінниця.info

Теги: Тульчин 
Матеріали по темі