Події

До Тростянця перекрили заїзд та виїзд. Люди пікетують через сморід від спиртозаводу. Фото

6 вересня 2019, 13:44

Від 9 ранку 6 вересня у райцентрі Тростянець перекриті два в’їзди до населеного пункту. Близько 150 людей безперервно переходять дорогу по пішохідному переходу. Пропускають лише спецтранспорт та рейсові автобуси.

«На одному переході, де ми проводимо пікет, знаходиться спиртовий завод, через який ми тут і знаходимся. Два роки все місто на навколишня територія потерпає від жахливого смороду. У 300 метрах від житлової зони на 40 гектарах землі гниє сотня тисяч відходів. Ми робили власне дослідження тієї борди. І в ній виявили хімічні речовини, які входили до хімічної зброї. От і думайте, чим ми дихаємо», - розповів місцевий мешканець Вінниця.info Андрій Терехов.

За словами Андрія, пікет триватиме до того моменту, поки до Тростянця не приїдуть представники обласної влади та екологи.

«Ми хочемо почути їх висновки та почитати приписи до заводу. До цього моменту з місця не підемо. Це принципова позиція. Адже вже втомилися отримувати відписки з усіх можливих інстанцій, які можливі. Тому, на цей пікет нас вимусили вийти бюрократія», - продовжує Терехов.

Чоловік також зауважує, що пікет має на меті не закрити підприємство.

«Ми хочемо, аби завод встановив екологічні очисні споруди. Спиртовий тут завод працює тривалий час. До нових інвесторів з барди переробляли на технічні та харчові дріжджі. Запах був, але не весь час. Поля оброблялись. А нині, повітря таке, що аж очі виїдає,», - підкреслює Андрій.

Якщо сьогоднішня акція не змінить ситуацію, пікет перенесуть до адміністрації президента.

«Будемо голодувати. Бо жити у місті неможливо. Доходить до того, що люди виїжджають чим подалі. Люди задихаються. У мене однорічний онук кілька днів поспіль рвав, коли відкривали вікно. У нас навіть на речовий ринок їдуть інший. Бо на нашому одяг так провоняється, що наче пролежав у громадській вуличній вбиральні на автовокзалі», - зітхає чоловік.

У Тростянці через конфліктну ситуацію із спиртовим заводом збирається не перший пікет. Близько місяця у цілодобовому режимі блокували вхід до підприємства.

Вінниця.info, фото Тростянецької ОТГ.

Теги: Вінниччина Тростянець пікет дорога сморід спиртовий завод 
Матеріали по темі