Суспільство

До Центру зайнятості у Вінниці можуть звертатися бійці АТО з різних областей. Список документів для реєстрації

10 травня 2018, 16:42

До редакції Вінниця.info звернувся боєць АТО, який щойно звільнився з контрактної служби у Збройних Силах України. Чоловік прописаний у Полтавській області, проте жити вирішив у Вінниці. Він попросив дізнатися, чи має право стати тут на облік у Центрі зайнятості.

З цим питанням ми звернулися до Лівобережного міжрайонного центру зайнятості у Вінниці. Там повідомили, що від 2017 року до них звернулось 86 осіб, з числа військовослужбовців, які брали участь у антитерористичній операції. Від початку нинішнього  – 34. Працевлаштовано  торік– 64 особи, у 2018-му -14.

Серед числа цих людей були і ті, які прописані не у Вінниці.

«Реєстрація осіб, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться центром зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Для реєстрації в центрі зайнятості потрібно подати такі документи:

  • Паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.

  • Облікова картка платника податків (ідентифікаційний код).

  • Трудову книжку (цивільно-правові договори чи документи, які підтверджують період зайнятості).

  • Документ про освіту.

Для осіб, які звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції до перелічених документів додають:

  • Витяги з наказів військових частин де проходили службу

  • Військовий квиток, в якому зазначена дата взяття на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства.

  • Довідка або посвідчення учасника АТО

  • Довідку про середню заробітну плату (дохід, грошове забезпечення)

  • Довідку з військового комісаріату, військової частини або іншого формування яке виплачує грошове забезпечення, про строки проходження служби, які включаються до страхового стажу.

Якщо ж учасник АТО має інвалідність то він повинен додати:

  •  Довідку МСЕК, а також при наявності ІПР (індивідуальну програму реабілітації)

У перші дні після реєстрації в центрі зайнятості цим особам здійснюється пошук підходящої роботи, надаються інформаційні та профорієнтаційні послуги, призначається матеріальне забезпечення на випадок безробіття відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»

Учасників АТО ознайомлюють з ситуацією на ринку праці та актуальними вакансіями, вчать техніці пошуку роботи, спілкуванню з роботодавцями, пропонують пройти профвідбір під замовлення роботодавців, пропонується участь в оплачуваних громадських та тимчасових роботах. Для бажаючих розглядається можливість професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. При обслуговуванні даної категорії громадян, фахівцями центру зайнятості застосовується індивідуальний підхід до кожної особистості», - пояснив заступник директора Лівобережного міжрайонного центру зайнятості м. Вінниці Валерій Пилипенко.  .

Станом на 01.05.2018 року перебувають на обліку, як безробітні 45 осіб, які брали участь у антитерористичній операції.

Телефони для довідок: (0432) 27-34-62; 55-21-97; 27-83-73.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця бійці центр зайнятості 
Матеріали по темі