Політика

До Вінниці приїхали шестеро нардепів. Представники об’єднаних громад просять «відкоригувати» децентралізацію

2 березня 2017, 15:51

2 березня у Вінниці відбувся круглий стіл за участю представників територіальних громад Вінниччини з народними депутатами України від Вінницької області щодо проблемних питань органів місцевого самоврядування та шляхів їх вирішення.

Шестеро нардепів Григорій Заболотний, Микола Кучер, Сергій Кудлаєнко, Іван Спориш, Руслан Демчак слухали голів об’єднаних територіальних громад, щодо проблем, які можна врегулювати на законодавчому рівні. Основною проблемою, яку озвучили представники ОТГ є не прийнятий Радою законопроект № 5520, який дає можливість об’єднуватись громадам, розташованим на територіях суміжних районів. Окрім того, вінничани просили депутатів внести зміни до законодавства, щоб об’єднані громади могли користуватись землями поза межами населених пунктів та вирішити питання можливості фінансування ОТГ з Державного фонду регіонального розвитку щоб розвивати кооперативний рух.

«Децентралізація важлива для регіону. Сьогодні ми маємо 21 об’єднану громаду. Ще три громади 30 квітня підуть на вибори. І 24 громади це досить гарний результат для України. Сьогодні є гарні приклади. Ми бачимо Студенянська та Калинівська ОТГ показали серйозні фінансові вливання внаслідок бюджетної децентралізації. Є можливість отримувати додаткові надходження. Але є речі, які сьогодні складні. Ми розуміємо, щоб реформувати самоврядування, за оцінками експертів потрібно прийняти більше 500 нормативних актів. Але є першочергові речі. Перед зустріччю ми зробили опитування представників ОТГ. Вони визначили ключові питання – дозволити управляти ресурсами за межами населених пунктів. В нас є одна громада, в якої земельний фонд практично знаходиться в управлінні підприємства, яке знаходиться в іншій громаді. ПДФО вони не отримують. Вони об’єднались, думали що ресурс працюватиме на їх територію, а результату немає. Ще одне болюче питання – закон не дозволяє об’єднуватись поза межами району, а це не просто принцип, це позиція, тому що вони живуть так (відмова у виборах Росошанській громаді - ред). Закон 5520 є критично важливим.

Прошу підтримати закони. Після їх прийняття громади покажуть свій успіх та покажуть, що вони можуть бути прикладом для інших громад та для України вцілому», - говорить керівник регіонального Офісу реформ у Вінницькій області Олег Левченко.

Народний депутат Олександр Домбровський запитав чи не має конфліктів між райдержадміністраціями та об’єднаними громадами.

«Якщо ми маємо невеликий район, в районі можуть бути 2-3 ОТГ. Наскільки бюджетні проблеми, повноваження, наскільки виступають в протиріччя між тими хто об’єднався і тими хто має сильний ресурс. Як правильно розробити систему управління процесами», - запитав нардеп.

«Ми бачимо три рівні конфліктів. Перший це внутрішні конфлікти в самих ОТГ. Це їх проблема. Другий рівень конфліктів – між начальниками департаментів та громад. Міняється структура управління і відповідальність між районами. Поки що бажання «відпустити» - немає. На рівні райдержадміністрацій є відповідальність за процеси і узгодженість, яка на закондавчому рівні не затверджена. Спортивні школи, центри позашкільної роботи – вони «підвисли». Проблема в тому, що адміністрації діють лише в межах визначених законом, а органи місцевого самоврядування – в дозволений спосіб, не заборонений законом. Найбільша проблема – немає чіткого плану, вони (ОТГ – ред.) не знають що буде в кінці в освіті, інших сферах. Вони мають фінансовий ресурс, але інвестують його не в загальний план розвитку, а в окремі речі. Це моя думка», - відповів О. Левченко.

В результаті зустрічі, нардепи запропонували виокремити 5 позицій, які повинні змінити на законодавчому рівні. Зазначили також, що ОТГ не повинні розпорошувати свої бюджети, утворюючи дублюючі органи виконавчої влади.

Пізніше редакція окремими матеріалами опублікує проблеми, які озвучили депутатам керівники об’єднаних громад.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: децентралізація 
Матеріали по темі