Суспільство

До Вінниці приїхав нащадок давнього роду Ґрохольських, який заснував стипендію для гуманітарних проектів вінничан

21 жовтня 2019, 15:10

До Вінниці приїхав нащадок давнього польського роду Ґрохольських, з яким пов’язана історія Поділля з середини XVIII століття. Генрик разом із дружиною видали збірку українських пісень, записаних у ХХ столітті родиною рохольських у Стрижавці. А ще – заснували благодійну стипендію Генрика та Майї Ґрохольських для підтримки гуманітарних проектів.

Про це у «Фейсбук» написав міський голова Сергій Моргунов.

«Приємна зустріч з юристом, видавцем та благодійником Генриком Ґрохольським. Перше, чим вразив Генрик, - це своєю українською, хоч вивчає мову лише півроку. Він цікавиться Україною, історію і сучасністю Вінниччини. Разом з дружиною видали збірку українських пісень, записаних у XX ст. родиною Ґрохольських у Стрижавці. А ще - заснували благодійну стипендію Генрика та Майї Ґрохольських для підтримки гуманітарних проектів. Лауреатів стипендії визначатимуть на конкурсній основі – заявки збиратимуть вже з наступного року, куратором проекту будуть Центр історії Вінниці та спеціально створена наглядова рада. А першою ініціативою поза конкурсом стане реставрація унікального для материкової України обеліску у Стрижавці - в пам’ять загиблих турецьких військовополонених в часи Російсько-турецької війни 1877-78 років. Меморіал був закладеним Тадеушем Ґрохольським.

З іншим предком Генрика – Здіславом Ґрохольським (до речі, останнім власником П’ятничанського маєтку), пов’язаний інший цікавий факт. Здіслав був відповідальною особою за підготовку зустрічі Симона Петлюри та Юзефа Пілсудського у Вінниці, яка відбулася у травні 1920 року. І Генрик має такий собі науковий «сюрприз» - спогади Здіслава Ґрохольського, які ніколи не публікувались та наразі опрацьовуються. Тож, мемуари будуть актуальні до 100-річчя історичної дати», – йдеться в дописі міського голови.

Вінниця.info, фото зі сторінки Сергія Моргунова

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: рід Ґрохольських 
Матеріали по темі