Політика

Домбровський пропонує моніторити вибори усім "колгоспом"

17 вересня 2010, 12:52

Міжпартійне депутатське об’єднання "Єдність Вінничини" пропонує об’єднатися усім учасникам виборчих перегоні для створення міжпартійного моніторингового комітету по контролю за підготовкою і проведенням виборів 31 жовтня.

Про це 17 вересня під час брифінгу заявив голова депутатського, міжпартійного об’єднання "Єдність Вінничини" Олександр Домбровський.

"Ми виходимо з пропозицією та пропонуємо всім політичним партіям, які будуть приймати участь у виборчому процесі у Вінницькій області створити між партійний моніторинговий комітет по контролю за підготовкою і проведенням виборів 31 жовтня", - заявив він.

О.Домбровський пропонує в цей комітет на добровільних засадах включити представників від засобів масової інформації, без обмежень і в будь-якій кількості. "Ми пропонуємо створити інформаційну політичну площадку на якій можна було б реагувати на ті адміністративні або не адміністративні виклики, які можуть бути на території будь-якого району або виборчого округу, який, мабуть, буде", – сказав він.

За словами голови міжпартійного об’єднання "Єдність Вінничини", пропонується проведення спільного міжпартійного разом із журналістами соціологічне опитування 31 жовтня на виході з виборчих дільниць для підтвердження чесності проведення виборів.

"Друга пропозиція також до всіх політичних партій, які будуть приймати участь у виборчому процесі – ми пропонуємо провести спільне міжпартійне разом із журналістами соціологічне опитування 31 жовтня на виході із необхідної кількості виборчих дільниць. Ми хочемо отримали результати попереднього голосування для того, щоб у засобів масової інформації і у політичних партій і головне у людей була 100% гарантія в тому, що вибори до місцевих рад у Вінницькій області пройдуть чесно, відверто, об’єктивно і не буде ніякого викривлення волі виборця", - пропонує О.Домбровський.

Він переконаний, що у разі об’єднання головних політичних гравців є можливість створення реального інструменту для контролю за виборчою кампанією.

"Якщо ми об’єднаємо всі політичні партії або принаймні головних гравців таких, як "Партію Регіонів", яка є сьогодні базовою провладною партією і партію "Батьківщина", яка є базовою опозиційною партією. Якщо ми зможемо створити такий спільний інструмент для контролю і наприклад, на виході декількох виборчих дільниць у нас буде результат соцопитування один, а результати виборчої кампанії – інші, тоді це буде підстава для того, щоб подумати, а чи не переписаний протокол, чи не вкинуто бюлетені, а який склад виборчої комісії там був, і хто за це відповідав? Тобто є моменти, які дають можливість нам не просто сприймати перемогу однієї або іншої політичної сили, а створювати реальний інструмент для контролю за виборчою кампанією", - пояснив О.Домбровський.

За його словами, всі серйозні партії, які входять у виборчий процес займаються соціологічними дослідженнями і в кожного є своя команда. "Знаючи соціологічні ресурси, які у основних гравців на сьогоднішній день – ми спільно можемо зробити коректне правильне і зважене соціологічне опитування на виході. Єдине – воно повинно бути взаємостримуюючим, умовно кажучи, ПР не повинна одна моніторити на виході, а повинна бути змішана група", - сказав О.Домбровський.

Він також зазначив, що кошторис цієї програми може бути взаємоузгоджений з тими, хто погодиться на співпрацю. "Я не думаю, що це велика ціна. Ціна цього результату буде набагато вища, ніж затрати, які нам потрібно буде понести", - переконаний О.Домбровський.

Він сподівається, що його пропозиції будуть почуті політичними гравцями. "Я сподіваюсь на те, що ці пропозиції будуть почуті і нам би хотілось, щоб політичні партії і засоби масової інформації підтримали ініціативу створення такої публічної площадки для проведення виборів до місцевих рад", - додав О.Домбровський.

Нагадаємо, бывший председатель Винницкой областной государственной администрации Александр Домбровский и председатель Винницкого областного совета Григорий Заболотный объявили о создании межпартийного депутатского объединения «Единство Винниччины».

В Україні 11 вересня, стартувала виборча кампанія з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року.

 

ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі