Влада

Домовились про співробітництво і обмінялись подарунками: у Вінниці відбулася зустріч керівництва області з Послом Киргизької Республіки

4 лютого 2020, 17:50

4 лютого відбулася зустріч між керівництвом області на чолі з Владиславом Скальським і Надзвичайним та Повноважним Послом Киргизької Республіки Жусупбеком Шаріповим. Говорили про привабливий інвестиційний клімат регіону та перспективи співробітництва з Киргизією. Окрім голови облдержадміністрації з боку Вінниччини на зустрічі були присутні міський голова Вінниці Сергій Моргунов, заступник голови обласної ради Ігор Хміль, перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький та директор департаменту міжнародного співробітництва і регіонального розвитку Вінницької ОДА Володимир Мережко.

В рамках зустрічі очільник області не оминув увагою останні досягнення Вінниччини та розповів Послу про перспективність регіону.

«Вінницька область за останні роки стала одним з лідерів економічного розвитку в країні. Якщо говорити про конкретні результати 2019-го року, то я можу констатувати, що по індексу виробництва промислової продукції ми зайняли перше місце в країні. Індекс складає 113,5%. Якщо казати безпосередньо про індекс будівничої продукції, то ми маємо 176% відносно 2018-го року. Що стосується експорту, то він в минулому році виріс на 22,3%. Якщо казати про абсолютні цифри, то експорт Вінницької області, точніше, зовнішньо-економічний обіг області склав більше 2 млрд доларів», - зазначив посадовець.

Голова ОДА додав, що в торгових відносинах з Киргизією ще є простір для поліпшення – поки що область має лише 1,5 млн доларів зовнішньо-економічного обігу. Втім українсько-киргизький бізнес-форум продемонстрував, що є серйозний потенціал як з точки зору текстилю, так і з боку легкої промисловості. Тут мова йде про дводенний бізнес-форум (4-5 лютого), в рамках якого на Вінниччину прибула киргизька бізнесова делегація.

Владислав Скальський також не оминув увагою той факт, що область є одним з лідерів харчової переробки. Як приклад, це виробництво олії. У Вінниці знаходиться підприємство «Vioil». Корпорація відповідає за 3% об’єму рослинної олії в світі. Окрім цього, Вінниця як аграрний регіон знаменита й другими продуктами харчової переробки, що експортуються по всьому світу. Також Вінниччина є житницею України. Лише урожай зернових в минулому році перевищив 6 млн тонн. Найбільше купують вінницьке зерно Китай та Індія. Індія наразі постійно нарощує об’єми закупівель.

«Нам дуже приємно, що Киргизька Республіка зацікавилася нашим регіоном та нашим містом, я думаю, що сьогоднішнє перебування в місті і безпосередньо на цьому форумі показало, що в нас достатньо багата історія саме текстильної промисловості в місті Вінниці. З врахуванням економічних всіх обставин, підприємства все ж вижили, розвиваються і на сьогодні вони працюють на серйозні бренди європейського та світового масштабу. Деякі фірми не змогли вижити, адже економічні важелі самі визначають на конкурентній основі, хто як може працювати та хто як може жити. Ну, але з нашої точки зору, маю на увазі, точки зору міської ради та моєї як міського голови дуже важлива підтримка промисловості в цілому і в нас є певні тут плюси в роботі. За останні 4 роки ми відкрили три нові заводи в місті на 2500 робочих місць, і це серйозний показник порівняно з іншими регіонами. І нам дійсно цікаве співробітництво з Киргизькою Республікою, тому що, якщо бути чесними, ми недостатньо обізнані та недостатньо розуміємо потенціал і бізнес Киргизької республіки.

Ми відкриті для співробітництва і з точку зору розвитку туристичного потенціалу, ми готові приймати гостей з Киргизії, і думаю, що наше співробітництво на рівні регіонів та рівні міста може бути взаємовигідним», - додав також голова Вінницької міської ради Сергій Моргунов.

«Ми зацікавлені в співробітництві, ми зацікавлені, а якщо є якісь бар’єри, то ми їх долатимемо, працюватимемо над цим. Ми бачимо перспективи, ми націлені на те, аби розвивати та активізувати наші стосунки з Україною. Звісно, політичні питання є, але вони завжди будуть. Є наразі певні логістичні проблеми, та ми їх намагатимемось вирішувати», – виказав свою думку Повноважний Посол за результатами зустрічі. Також він додав, що в українців та киргизів багато спільних особистих рис: доброзичливість, привітність та гостинність.

Під кінець зустрічі посадовці обмінялися подарунками. З боку киргизької сторони очільник ОДА отримав дві книги, в тому числі роботи Чингиза Айтматова, твори якого перекладали українською представники діаспори, а також баночку білого меду.

Зі свого боку Владислав Скальський вручив Послу керамічне зображення будівлі Вінницької обласної ради, а Сергій Моргунов подарував книгу про історію Вінниці та пару різнокольорових шкарпеток, не без долі жарту відмітивши, що такі полюбляє носити Джастін Трюдо.

Вінниця.info

Теги: зустріч ОДА Республіка Киргизія 
Матеріали по темі