Суспільство

ДонНУ хоче евакуювати до Вінниці барельєф Стуса, який сепаратисти знесли в Донецьку

5 травня 2015, 17:38

 Прес-центр Донецького національного університету на офіційному сайті опублікував заяву з приводу демонтажу барельєфа Василя Стуса в Донецьку. Університетська громада хоче евакуювати барельєфа Стуса до Вінниці.

«Донецький національний університет як громада, що представляє інтелектуальну еліту України, обурений фактом демонтажу барельєфа Василя Стуса на будівлі філологічного факультету в м. Донецьк, що була захоплена у вересні 2014 р. терористичним угрупованням «ДНР».

На нашу думку, це — акт вандалізму, який свідчить про низький рівень культури, антиукраїнську позицію та неповажливе ставлення до випускників вишу керівництва псевдоуніверситету та тих, хто сприяв цій акції.

Ставлення до особистості Василя Стуса може бути різним, але беззаперечним є той факт, що його доля тісно пов’язана з Донецьким національним університетом і філологічним факультетом. Знищення історії ДонНУ вказує на неможливість асоціації спільноти, яка перебуває в стінах університету за донецькою адресою, зі славним ім’ям Донецького національного університету.

Сподіваємося, що конструкція ціла та перебуває у безпеці. Керівництво ДонНУ та університетська громада зробить усе можливе, щоб евакуювати барельєф Василя Стуса до м. Вінниця», - зазначено в заяві.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Стус заява ДонНу 
Матеріали по темі