Суспільство

Донорів катастрофічно не вистачає: у Калинівці військові здали понад 30 літрів крові. Фото

27 травня 2020, 10:17

26 травня до нацгвардійців військової частини 3028 приїхали працівники Вінницького обласного центру служби крові, аби ті змогли допомогти та здати кров для тих, кому це може врятувати життя. У зв’язку з пандемією коронавірусу, донорів катастрофічно не вистачає. 70 охочих військовослужбовців здали понад 30 літрів крові.

Про це повідомляє прес-служба Військової частини 3028 Національної гвардії України.

«Вирішив приєднатися до своїх побратимів та здати кров, адже сьогодні, як ніколи не вистачає донорської крові. Для мене це вдруге, але думаю буду здавати частіше», - говорить нацгвардієць військової частини 3028 Олександр Юр’єв.

«Мені дуже хочеться допомогти усім кому це потрібно. Моя група крові підходить багатьом. Ми ніколи не знаємо, що чекає на нас завтра. І ця допомога може знадобитися нашим рідним, близьким, дітям і навіть нам самим», - зазначає нацгвардійка Аліна Середа.

По кілька разів на рік нацгвардійці організовано здають кров, яка йде не лише на порятунок військових, а й для мирного населення, яке потребує переливання крові. Однак, цього разу перш ніж лягти на кушетку для забору крові, військовослужбовці проходили температурний скринінг та опитування стосовно перебування їх, чи їхніх родичів за кордоном, а вже потім спеціальне обстеження та підготовку.

«Спочатку кожного військовослужбовця реєструють, вносять до бази даних, якщо його там ще немає, потім беруть кров на встановлення групи та резусу, вимірюють тиск, тобто звичайні процедури перед здачею крові, — пояснює начальник медичної служби військової частини 3028 майор Микола Рябоконь. — Але у зв’язку із недопущення поширення COVID – 19, додатково проводився температурний скринінг, оброблення дезінфекційним розчином приміщень та опитування військовослужбовців щодо перебування їх та членів їх сімей за кордоном».

За словами координатора донорства Вінницького обласного центру служби крові Валерія Неживенка, за період карантину кількість постійних донорів зменшилася вдвічі.

«До карантину ми мали достатньо запасу донорської крові. Але через пандемію стався дефіцит, і тоді ми почали звертатися за допомогою до різних організацій та структур із проханням забезпечити поповнення банку крові. Нацгвардійці одразу відгукнулися», - каже Валерій.

Протягом п’яти годин кожен з гвардійців здав по 450 мл крові. За законом, добровольці отримають у якості бонусів додатковий вихідний, чи, за бажанням, додатковий день до відпустки, а також грошову компенсацію у розмірі дев’яносто гривень.

Вінниця.info, фото зі сторінки в/ч 3028

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: донори кров нацгвардія 
Матеріали по темі