Політика

Дорога з комфортом, дотримання карантинних вимог та перше голосування на «Раді-М». Репортаж з чергової сесії Вінницької облради

11 грудня 2020, 12:21

О 10 ранку 11 грудня у Вінниці розпочалась чергова сесія обласної Ради 8 скликання. За проектом, на ній депутати мають розглянути та проголосувати за 7 питань. До початка засідання Вінниця.info поспілкувалась з народними обранцями про їх шлях до обласного центру, адже звечора 10 грудня на Вінниччині ускладнилися погодні умови. Через опади у вигляді дощу під час морозу на дорогах утворилося льодове покриття. Також ми прослідкували за дотриманням карантинних вимог у громадському місці. Не оминули увагою і питання, як справляються з новою електронною системою голосування «Рада - М».

При вході до приміщення чергують правоохоронці. Поряд – поліція комунікацій або діалогу. Перед пропускним металодетектором, на окремому столику санітайзери та серветки.

Всі роздягаються у відкритому гардеробі. Людмила Щербаківська, яка є депутаткою вже не перший рік, ще не встигла дійти до столика реєстрації, як її посвідку вже розгорнули та поклали на папері з підписами про отримання.

Сходами до зали засідань високий чоловік у чорному пальто розпитує, де можна взяти захисну маску.

«Уявляєте, забувся», - зітхає, його направляють до входу на другому поверсі. Біля дверей розкладені маски та рукавички.

«Від 9:45 години роздали приблизно 30 масок. Була ціла упаковка. По санітарним нормам ми слідкуємо, щоб засоби захисту всі замінювали. Пройде кілька годин, будемо всіх просити взяти нові. Адже безпека здоров’я передусім!», - пояснює жінка у захисному костюмі. Окрім маски її обличчя прикривають окуляри.

Це медична сестра Чорнобильського диспансеру, її сюди направили на скрінінг.

«Якщо у когось виявимо підвищену температуру, будемо завертати додому. Але всі, хто зайшов - здорові», - констатує медсестра, її звати Тетяна Плахотнюк.

За кілька хвилин до початку депутатські місця практично заповнені. Усі в масках. Окрім Людмили Станіславенко.

«Мене можна назвати вакциною проти коронавірусу для людей. Бо ще вчора я спеціально пройшла тест на COVID. Щоб розуміти, які у мене є антитіла. Аби нікого не наражати на небезпеку. Так роблю перед кожним засіданням. І перед тим, як зайти до зали, пред’явила її. Ось, будь ласка, можу показати і вам. За ІФА-тестом «G»-антитіл у мене майже 13-ть. Правда, вчорашнє тестування стало справжнім випробуванням. Якщо зранку було ще більш-менш нормально, то протягом години почалась ожеледиця. Поки дійшла до лабораторії здачі аналізів та піднялась туди по сходах, було дуже важко. Поручні, як крига», - розповідає.

Розпочинається сесія з хвилини мовчання та гімну України. Наявність депутатів спочатку перевіряють за підняттям рук. Потім повідомляють, що від сьогодні починає діяти електронна система «Рада - М». Перед кожним кріслом на депутатському столику для голосувань планшети.

«Перед початком нам проводили інструктаж, як з нею працювати. Як вставляється картка, яка процедура вивчення питань. Все доволі просто та зрозуміло. Складного нічого тут нема. Ось дивіться, перше питання порядку денного. Воно буде ставитися на голосування. Щоб на нього подивитися, можемо зайти і прочитати сам документ. Робота з планшетом така сама, як і з комп’ютером. А ось і самі кнопки для голосування», - пояснює Олександр Кравчук з партії «За майбутнє».

На першому ж питанні, на яку саме кнопку тиснути, не може розібратися Павло Мороз від партії «Українська стратегія Гройсмана».

«Я вперше обласний депутат, тому, як працювати з електронною системою для голосувань, ще у процесі навчання. Допомагають колеги. На інструктаж, на жаль, не встиг. Їхав з Іллінецького району. Добре, що дорога була нормальна. Вже байдуже. А от вчора… була жах. Навіть почав переживати, як сьогодні доїду», - розповідає Павло Андрійович.

А от його однопартієць, Віталій Бень, те, що на Вінниччині вчора була ожеледиця, навіть не відчув. Він з південного району нашого регіону.

«У Чернівецькому районі все було інакше. Бо у нас тепліше. А дорога на Вінницю була сьогодні нормальна. Я і не переживав перед тим, як виїжджав», - зауважує.

Із комфортом зі Жмеринки на сесію доїхала також Інна Цимбал від партії «Слуга народу».

«У нас була ожеледиця. Разом із тим, дорога була дуже комфортна. Спрацювали дорожні служби. Сьогодні ми ожеледиці не відчули. Принаймні, виїжджаючи з міста Жмеринка. Ризику жодного. Траса в гарному стані», - Інна Володимирівна, вона начальник відділу освіти Жмеринської РДА.

Засідання триває. Слідкуйте за оновленням сайту, аби дізнатися про те, які рішення були прийняті. Та що ще відбувалось у сесійній залі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: Вінниця сесія Рада-М коронавірус ожеледиця 
Матеріали по темі