Культура

Довести, що «Щедрик» народився на Вінниччині – мелодія Леонтовича має стати брендом області

24 січня 2020, 15:25

24 січня у Вінницькій обласній державній адміністрації відбувся круглий стіл, під час якого обговорили твір Миколи Леонтовича «Щедрик» як бренд та складову маркетингової стратегії Віннччини. Одним із питань стала розробка маршрутів «Шляхами Леонтовича».

Про це повідомляють прес-служба Вінницької обласної ради.

«Ми повинні разом з спільнотою довести всій Україні, що «Щедрик» народився на території Вінницької області. Першим кроком повинна стати візуалізація бренду, як символу Вінниччини. Пропонуємо розглянути наступний меседж – «Щедрик мелодія Вінниччини». Загальне обговорення, внесення пропозицій, думок, зауважень та інтерактивне голосування за такий культурний бренд необхідно провести до 1 лютого та визначити візуальний логотип», – зазначила начальник управління культури і мистецтв облдержадміністрації Ольга Дернова.

Головний спеціаліст з питань розвитку креативних індустрій управління культури і мистецтв облдержадміністрації Наталія Сентемон говорила про необхідність подання на Експертну раду Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини мелодії щедрівки з Вінницької області.

«Спроби подати «Щедрик» Миколи Леонтовича як елемент нематеріальної культурної спадщини мелодії щедрівки з Вінницької області були вже неодноразові. Нематеріальна культурна спадщина – це звичаї, обряди, пісні, мелодії, які проявляються в різних видах виконавського мистецтва, – розповіла пані Наталія. – Оскільки ми достеменно не знаємо, де був написаний цей твір, нам бажано визначити місце, звідки походив прототип. У нас на Вінниччині є кілька сіл, в тому числі і село Тиманівка Тульчинського району, які вважають, що твір був почутий саме в них. Тому важливо визначити автентичність щедрівки у відношенні до Вінниччини.


Твір «Щедрик» повинен бути живим, цей твір має бути зафіксований і продемонстрований, також він повинен мати локальну прив’язку із зафіксованими свідчення, що саме тут, в цій громаді, в цьому селі і в цьому місці, саме ці ноти у виконанні місцевих мешканців були почуті Миколою Леонтовичем.

Під час круглого столу також обговорили розробку маршрутів «Шляхами Леонтовича» у Вінницькій області. До обговорення питання долучився й заступник голови обласної ради Михайло Кременюк.

«Пропоную увічнити пам’ять і розпочати маршрут саме з місця, де Микола Леонтович народився, звідки все і почалось – це село Монастирок біля міста Немирова, – зазначив Михайло Кременюк. – Мешканці села і Немирівської міської ОТГ готові взяти активну участь у формуванні туристичних маршрутів, розвитку інфраструктури та саме головне віднайти те місце, де був будинок, в якому народився, жив і виховувався Микола Леонтович. Те місце, де його батько був священнослужителем. Прошу врахувати мою пропозицію щодо обов’язкового включення до туристичних маршрутів села Монастирок, як місця народження великого композитора».

Учасники зібрання під час круглого столу обговорили проведення мистецьких заходів, присвячених творчості Миколи Леонтовича у 2020 році.


Вінниця.info, фото - із сайту ОДА

Теги: фестиваль туризм Щедрик Леонтович 
Матеріали по темі