Події

Другий день після аварії з хімікатами на Вінниччині: у Білій Церкві відновили водопостачання

11 червня 2019, 09:30

Керівник держаної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін повідомив, що після аварії на Вінниччині, у річці Рось не виявлено перевищені рівня шкідливих речовин. Тому в Білій Церкві відновили централізоване водопостачання.

«Державним підприємством «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України» проведено аналіз проб води із р. Рось у місцях питного водозабору м. Біла Церква.

Лабораторні дослідження виконувалися методом газової хроматографії за 131 показником, з них – 13 відносяться до категорії пріоритетних згідно Водної Рамкової Директиви ЄС 2000/60/ЄС.

Перевищень нормативних концентрацій, встановлених ДСТУ 4808:2007 «Джерела централізованого питного водопостачання», та екологічних нормативів якості не виявлено.

Рішенням Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Біла Церква вирішено з 20 години 10 червня відновити роботу насосно-фільтрувальної станції м. Біла Церква», - зазначено у публікації.

Нагадаємо, що 9 червня у селі Збаржівка, Погребищенського району сталася ДТП. Під час транспортування інсектициду (хімічного препарату для захисту рослин від шкідників) автомобіль перевернувся в притоку річки Рось, яка протікає декількома областями – Вінницькою, Київською та Черкаською.

З’ясувалося, що хімікати були краденими. Злочинців розшукує поліція.

Вiнниця.info

Теги: ДТП річка 
Матеріали по темі