Суспільство

Дружина лікаря розповіла голові Вінницької ОДА реальну ситуацію на підстанції «швидкої», де від коронавірусу померла медсестра

3 липня 2020, 10:22

До голови Вінницької ОДА Сергія Борзова написала дружина лікаря, який працює на підстанції «швидкої», що розміщена по вулиці Пугачова,1. За словами жінки, медики потребують повторного тестування, оскільки останній раз тестували усіх ще на початку червня, коли був спалах COVID-19. Дружина медика надіслала фото свого чоловіка. Також повідомила, що в реанімації від коронавірусу померла старша медсестра «швидкої». Основна причина масового захворювання медиків саме на тій підстанції – зближення контактів, бо люди перебувають у тісному приміщенні.

«Чоловік на фото – лікар «швидкої допомоги». Його важко впізнати у захисному костюмі. Це він приїжджає на виклики 103. З того самого відділення №1 екстреної̈ медицини по вул. Пугачова, 1, яке обслуговує 200 тисяч жителів Вінниці. Вчора мені написала дружина лікаря.

«Потрібна Ваша допомога у вирішенні питання повторного тестування працівників першої підстанції ШМД по вул. Пугачова. Бажано ПЦР. Є нові «позитивні» медики, раніше вони всі були в контакті, бо у кожній бригаді хтось захворів, а тести взяли ще 9 червня – на третій день після масового захворювання. Сьогодні працівники не можуть допроситись повторного тестування. На жаль, є нові хворі. Закон передбачає безкоштовне тестування усім контактним після 14 діб, а медикам – кожні два тижні. У багатьох може бути безсимптомний перебіг, проте небезпечний для інших.

Сьогодні моєму чоловіку відмовив сімейний лікар подавати його як «контактного», щоб зробити ПЦР. Аби не з’ясувалось, що контактні працюють не на самоізоляції. Кажуть: «Ви пізно звернулись, бо вже минуло 14 діб». Вони поговорили з керівництвом, і ті сказали: «Без контактних». Від коронавірусу померла в реанімації старша медсестра «швидкої». З нею усі контактували…»

Повірте, намагаюсь екстрено «вилікувати» вінницьку медицину. Хвороба запущена. Є проблеми в системі охорони здоров’я, а є людський фактор. Щодо тестування медиків. Як мені пояснили, його проводили у пік захворюваності. Потім все рідше і рідше…», – пише Сергій Борзов.


Очільник області додав, що від 2 липня дав доручення Департаменту охорони здоров’я ОДА, щоб лікарів екстреної медицини знову почали тестувати. Протягом вчорашнього дня, уже взяли аналізи у 41 працівника, а ще у 26 у відділенні №2.

«Я розумію, на що наражають себе лікарі «швидкої допомоги». Я усвідомлюю побоювання і наслідки для вінничан, які викликають 103.

Ніхто не буде звільнений за правду про COVID-19. Він не «спише» проблем у галузі. Медицину треба лікувати. Скоро у мене буде більше інформації. Не лише щодо повторного тестування», – додав Сергій Борзов.

Нагадаємо, голова Вінницької облдержадміністрації у свій перший робочий день на посаді поїхав до медиків та побачив, умови, в яких вони працюють. На стінах грибок і пліснява, протікає стеля. 43 роки у приміщенні «швидкої» не проводили ремонтів.


Так, Сергій Борзов звернувся з клопотанням до Вінницького міського голови Сергія Моргунова, щоб розмістити відділення №1 Станції екстреної медичної допомоги у приміщенні по вулиці Генерала Арабея,2А. Як зазначив голова Вінницької ОДА, на відповідь ще чекають.

Також для розміщення розглядали ще одне приміщенні – майстерня психоневрологічної лікарня ім. Ющенка, яке знаходиться на балансі обласної ради.

«647 кв. м вільної площі. Місце розташування ідеальне. Але потрібен ремонт. Капітальний. Це дорого. Але це вже будівля обласної ради – комунальне некомерційне підприємство», – написав у себе на сторінці Сергій Борзов.

Два тижні тому медики підстанції «екстренки», що у Вінниці по вул. Пугачова, 1, повідомили журналістам про неналежні умови роботи, про велику кількість захворілих на коронавірус і надіслали фото приміщення, де працюють. Медики даної підстанції «швидкої» обслуговують 200 тисяч жителів Вінниці.

Вінниця.info, фото з сайту Вінницької ОДА та ТСН

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: підстанція швидкої Сергій Борзов медики 
Матеріали по темі