Економіка

Два рахунки за газ: вінничанам пояснили, яким буде платіж за доставку блакитного палива

10 січня 2020, 11:29

У січні жителі Вінниччини отримають дві платіжки за газопостачання. Таке нововведення регламентоване рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Одна з квитанції буде спожитий газ, друга – за його доставку (розподіл).

Компанія «Вінницягаз» пояснила, як формуватимуть платіжки.

Яким буде платіж за доставку газу?

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного споживача. Розмір плати залежить від конкретного обсягу споживання та тарифу, який встановлено НКРЕКП.

При визначенні обсягу споживання за основу береться обсяг споживання газу впродовж «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які сплачуються щомісячно впродовж року.

Яким є тариф на доставку газу

Згідно рішення НКРЕКП з 01 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно для АТ «Вінницягаз» встановлено тариф в розмірі 1,068 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).

З 01 липня 2020 року - у розмірі 1,308 грн. за 1 м куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).

Як приклад: Споживач із газовою плитою спожив з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року 200 кубометрів газу. Чинний тариф на розподіл для АТ «Вінницягаз» з 1 січня 2020 року складає 1,068 грн. за м куб. в місяць ( в т.ч. ПДВ).

Розрахуємо щомісячну плату за доставку газу:

200 куб. м * 1,068 / 12 міс. = 17,80 грн.

Отже, щомісячна плата за доставку блакитного палива для такого споживача складе 17,80 грн. на місяць.

Споживачі можуть платити за доставку одним платежем — наперед за півроку або навіть за рік. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісію при проведенні платежів.

Рахунки для оплати послуг розподілу природного газу споживачі будуть отримувати поштою.

Зазначмо, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ще не ухвалила тариф на газ.

Раніше ми писали, що з січня вінничани отримуватимуть дві платіжки за газ.

Вiнниця.info

Теги: газ тариф Вінницягаз  
Матеріали по темі