Суспільство

Двоє вінницьких танцюристів поїдуть представляти Україну на міжнародних змаганнях зі спортивно-бальних танців

2 серпня 2021, 12:38

Єдина в Україні пара підлітків із синдромом Дауна готується до міжнародний змагань із спортивно – бальних танців. Марія та Іван із Вінниці уже чотири роки танцюють на одному паркеті. На полиці спортсменів більше десяти перемог, проте головна попереду – підкорити світову спільноту.

«Це мої майбутні чемпіони, які досягнуть великих вершин».

Так про своїх вихованців Марію та Івана говорить їх тренер із бально-спортивних танців Аліна Сойфер. Саме вона готує підлітків до Міжнародних змагань, що відбудуться уже в серпні у Австрії. На чемпіонаті світу з танців Спеціальної Олімпіади 2021, змагатиметься сотня спортсменів з інвалідністю із 22 країн світу. Спортсмени з обмеженими інтелектуальними можливостями змагатимуться в чотирьох категоріях (соло, дуети, пари та команди) в чотирьох дисциплінах: бальний танець, вуличні танці, виконавче мистецтво і спеціальність.

Атлети з України Гнатик Марія та Кондратюк Іван, які мають Синдром Дауна, пройшли відбірковий етап та увійшли у сотню учасників.Саме вони представлятимуть Україну на1-муЧемпіонаті Світу з танців Спеціальної Олімпіади 2021 у двох категоріях: соло, пари.

Нині підлітки є єдиною парою з Синдромом Дауна, які професійно займаються бально-спортивними танцями та мають допуск до участі у турнірах федерації FNDL.

На паркеті пара із Вінниці затанцює самбу.

«З першого заняття у них всіх вийшло так гармонійно займатись, ми всі були шоковані. Вони не притирались, а з першого заняття стали у пару і почали танцювати», - розповідає мама дівчинки Тетяна Гнатик.

Аби показати гарний результат на змаганнях доводиться тренуватись чи не щодня. Ба навіть вдома, коли поруч немає тренера або партнерші – на поміч стає мама.

«Да, він дома тренується із мамою. Його мама Світлана Кондратюк вчить його танцювати», - розповідає Марія Гнатик про свого партнера.

Крім бально-спортивних танців Марія вже понад 8 років вивчає танці народів світу, наразі активно працює з тренером Діаною Подолянчук та на змаганнях окрім парного танцю, представить ще й сольний танець у категорії вуличні танці.

«Маша займається ще східними танцями і на чемпіонат теж повезе східний танець. І в неї подвійне тренування», - зазначає мама дівчинки.


Марія та Іван танцюють у парі уже чотири роки. За цей час опанували чотири бально-спортивних танців та привезли з міжнародних та всеукраїнських конкурсів 12 перемог.

«Їм у два рази важче вивчити, запам’ятати, почути такт музики. Але немає нічого страшного у роботі з такими дітьми, вони сонячні, постійно посміхаються, працюють і все виходить», - зазначає тренер пари Аліна Сойфер.

Участь у міжнародних змаганнях справа не з дешевих. Витрати на тренування, костюми та дорогу – все на плечах батьків. Проте, мами сонячних підлітків кажуть – це варти того, аби їх діти розвивались, вдосконалювались та показувати приклад іншим, що синдром Дауна не вирок – і з ним можна повноцінно жити.

Танцювальний спорт був офіційно визнаний Спеціальною Олімпіадою в 2019 році, тому , також стане частиною майбутніх Всесвітніх Зимових Іграх 2021 . Цей унікальний вид спорту збільшить кількість учасників як атлетів-жінок, так і кількість атлетів, що змагаються єдиними парами, відкриє багато нових можливостей у спорті для людей з ментальними порушеннями.

І саме підлітки із Вінниці непохитно ламають стереотипи та своїм прикладом намагаються довести, що люди з інвалідністю можуть та мають право займатися професійним спортом.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото власні та Тетяни Гнатик

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: міжнародні змагання із спортивно-бальних танців сонячні танцюристи 
Матеріали по темі