Суспільство

«Дядя Сергій», зарядка з татами і скарги на меню. Що мер Вінниці побачив у пришкільних таборах. Фото

14 червня 2019, 12:59

З початком літа, у вінницьких школах функціонує 29 таборів із денним перебуванням. Переважно в таборах відпочивають діти з 2-го по 6-ті класи, перебування у таборах безкоштовне. Для учнів проводять квести, майстер-класи, туристичні та екскурсійні програми, а також спілкування із носіями іноземних мов.

Табірна зміна в усіх пришкільних таборах Вінниці триватиме з 3 по 21 червня. Цього літа заплановано оздоровити 5200 дітей. На проведення літнього відпочинку дітей, в міському бюджеті на 2019 рік передбачено 3 мільйони 659 тисяч гривень.

Для дітей організовано змістовне дозвілля: екскурсійні та інформаційно-туристичні програми, різноманітні конкурси, квести, флешмоби, змагання, ігрові програми.

Як працюють пришкільні табори у Вінниці, перевірив міський голова Сергій Моргунов.

«Буквально за 12 років, із 16 таборів ми дійшли до 29. На сьогоднішній день у нас знаходиться в них 5200 дітей. З кожним роком ми добавляємо відповідний ресурс для того, щоб можна було їх утримувати, і в цьому році у нас направлено 3 мільйони 600 тисяч гривень. Крім того, діти, батьки яких загинули в зоні ООС, з інвалідністю, позбавлені батьківського піклування – щороку відпочивають у Скадовську, а в цьому році ще 131 одна путівка була розподілена на дітей і вони також поїхали за межі міста, в інші табори. Цей процес, особливо у літній період, дозволяє належним чином організувати відпочинок для дітей – вони відвідують музей Коцюбинського, музей автомобілів, аквапарк, боулінг, майстер-класи», – каже міський голова.

Мер побував у школі №10 та №25, перевірив, яку програму підготували для дітей цьогоріч у пришкільних таборах.

У школі №10 сьогодні святкують «День тата». Зранку в таборі «Літоленд» - зарядка з татусями. В таборі відпочиває 210 дітей – 8 загонів. Для них проводять різні майстер-класи, ігрові заняття на свіжому повітрі, екскурсійні програми: до музеїв міста, зоопарк, аквапарк. Харчуються діти два рази на день, сьогодні на сніданок – сирна паличка та чай.

Цьогоріч з міського бюджету виділять майже 36 мільйонів гривень на термомодернізацію будівлі школи. Почнуть із даху.

«На початку року ми прийняли рішення, щоб виготовити проектно-кошторисну документацію на повну теормомодернізацію школи. Цю документацію вже виготовили, кошторисна вартість близько 34 мільйонів гривень, це достатньо великі кошти. Але тут треба врахувати, що 10-та школа найбільша за площею у Вінниці і тієї проблематики, яка виникла із 1974 року з моменту будівництва школи. Будемо розглядати можливості, щоб цього року зробити дах», – зазначив міський голова.

У місті функціонує 2 мовні табори на базі гуманітарної гімназії №1 та спеціалізованої школи №25. В них працюють англомовні волонтери з Англії – проект «GoCamp» та 2 волонтери із Туреччини. Сергій Моргунов відвідав 25-ту школу. Коли мер спілкувався із дітьми, він запитав, чи знають вони, з ким говорять, одні сказали «Так, з мером міста», дівчинка уточнила, сказавши «Дядя Сергій». Малечу запитали, чи подобається їм у таборі, чим вони займаються. Діти розповіли, що вони відвідують музеї, для них організовують майстер-класи, сьогодні планують поїхати в боулінг.

З дітьми займаються іноземні волонтери англійською мовою, розповідають про свою націю та їхнє життя. Також діти поскаржилися на те, що їм не дуже подобається, як їх годують. Учням пообіцяли покращити харчування.

Минулого року в цій школі було зроблено реконструкцію харчоблоку. Сьогодні під час відвідування школи, було прийнято рішення, щоб добавити 90 тисяч гривень із міського бюджету на придбання нових столів для їдальні.

«Якщо говорити про харчоблок 25-ї школи, то тут направлено було близько 3-х мільйонів гривень на реконструкцію. Повністю було оновлено обладнання – бойлери для нагрівання води, мийні установки, було зроблено вентиляцію.

Розуміючи вартість самого харчування та існуючі можливості міського бюджету, то на наступний рік ми покращимо якість самого харчування. Це достатньо клопіткий процес, але тут важлива не тільки сама сума коштів, а правильне розподілення, раціон, розкладка відповідних порцій», – каже Сергій Моргунов.

Нагадаємо, редакція Вінниця.info підготувала огляд літніх таборів у Вінницькій області з цінами, умовами перебування, датами заїзду в 2019 році та пропозиції відпочинку за кордоном.

Вінниця.info

Теги: школа табір літо Сергій Моргунов 
Матеріали по темі