Суспільство

«Дивно себе поводила та дивно говорила» – бариста-переселенець про жінку, яка в ТРЦ у Вінниці ошукала його на 7 тисяч гривень

1 листопада 2020, 17:00

Юлій Горбач працює в кав’ярні «Кульбабка» від ГО «Гармонія» з кінця березня 2019-го року, відколи її обладнали та відкрили. Чоловік ‒ переселенець з Донецька та має інвалідність другої групи. Після тривалих пошуків роботи цей куточок, який представники громадської організації облаштували неподалік входу до ТРЦ «Мегамолл», став для Юлія постійним робочим місцем. Нещодавно його ошукала жінка родом з Одещини. Під приводом купівлі кави вона видурила в нього 7 тисяч гривень.

Як розповів Юлій журналісту Вінниця.info, він надто пізно зрозумів, що купівля кави була для неї лише прикриттям.

До Вінниці 28-річний Юлій Горбач приїхав ще в 2015 році, коли закінчував навчання в Донецькому національному університеті. Довгий час після закінчення навчального закладу він не міг влаштуватися на постійне місце роботи. З його недугою не вдавалося знайти місце, де б і його умови влаштовували, і куди б його взяли роботодавці.

Свого часу Юлій взяв участь в проекті телеканалу «СТБ» – «Я соромлюсь свого тіла», в рамках якого йому зробили низку операцій на ногах, аби він міг пересуватись самостійно, без допомоги милиць чи ціпка.

Втім, навіть після операцій та покращення стану, знайти роботу виявилося не так просто. Тому невеличка кав’ярня «Кульбабка» громадської організації «Гармонія» біля входу в ТРЦ «Мегамолл», яку облаштували в рамках соціального проекту, стала для нього можливістю знайти для себе стабільне місце заробітку.

За словами Юлія, за півтора роки роботи, подібне шахрайство в його практиці чи практиці його колег трапляється вперше. І це враховуючи той факт, що клієнтури в нього вистачає. За день замовлення роблять близько сотні людей.

«То був звичайний день. Напевно, я втратив концентрацію. По телефону розмовляв. І ця жінка підійшла з дитиною. Це було 19 жовтня, в понеділок, десь о 14:45-14:50. Вона, тримаючи в руці тисячу гривень однією купюрою, каже мені: «Зроби два еспресо». Потім почала ніби відволікати увагу, вагатися, змінила замовлення і попросила два подвійні еспресо», ‒ розповідає чоловік.

За його словами, тільки потім він зрозумів, що кава та їй і не потрібна була.

«Певно, якось збити мене з пантелику хотіла. Відразу захотіла здачу, а я їй кажу: «Вирішіть, яку Вам каву наливати». Вона все ж замовила два подвійних еспресо. Я вирішив спочатку її розрахувати, а потім – зробити замовлення. І даю їй решту купюрами в 500, 200, 100 гривень… А вона мені: «Ні, давай не так». І коли я ящик з касою висунув, а вона побачила, що в мене тут дрібні, а тут – крупні купюри, каже мені: «Давай спочатку з цих, а потім – з тих». Ця жінка ще з якимось дивним акцентом говорила, я намагався прислухатися, що вона мені каже, і дивлюсь їй в очі. Може, вона навмисно цей акцент зімітувала. Дивно вона себе поводила і дивно говорила зі мною. Я прислухувався, намагався зрозуміти, що вона взагалі від мене хоче», ‒ пригадує Юлій.

Чоловік досі дивується, як трапилися подальші події.

«Я навіть не знаю, чи втрапив я в ці так звані «сіті», чи просто по дурості таке сталося. Гроші надто довірив незрозумілій особі. Якого я дива робочі гроші з каси дав сторонній людині? Так же не має бути.

Ця жінка мені каже: «Ти візьми купюри в руки, я тобі покажу». Я дістав купюри, вона взяла в руки ці гроші. І крупні швидко склала в кишеню, я навіть не помітив, як це сталося. Зрозумів, що в мене недостача в касі, лише коли вона покинула приміщення. Відразу повідомив охоронцю. Його, до речі, відволікав інший малий хлопчина. Можливо, теж її син.

Так сталося, що я віддав їй її тисячу, ще й не дорахувався своїх грошей. Тоді відразу в поліцію подзвонив», ‒ каже бариста.

Правоохоронці тоді приїхали оперативно, веде далі чоловік. Хвилин за 10-15.

«Загалом, як мені розповіли після того, як переглянули записи з камер спостереження, вона лише чотири хвилини перебувала в приміщенні торгового центру. Як я зрозумів, вона з одного входу зайшла. І приїхала на таксі, таксі на неї чекало. І вийшла відразу на цьому, головному виході. Це все швидко було.

Про те, що її затримали, мені сказали вже опівночі. І я поїхав на впізнання до відділення поліції на Пирогова. Щойно її побачив, відразу зрозумів, що це вона», ‒ розповідає Юлій.

Попри те, що у скоєному жінка зізналася та гроші віддала, отримати їх назад Юлій зможе лише за деякий час. Після того, як закінчиться слідство, і справу закриють.

«Щодо грошей, в поліції повідомили, треба чекати не менше 4-6 місяців, поки справу не закриють», ‒ каже чоловік.

Тепер в нього також постає питання, як буде з його зарплатою.

«Директорка поки нічого не каже, а я не знаю, забирати мені зарплатню, чи залишити замість тих коштів, що я втратив», ‒ додає Юлій.

Як 20 жовтня повідомляли у відділі комунікації Національної поліції, підозрювану в шахрайстві за кілька годин після вчинення злочину затримали в одному з готелів міста, де вона винаймала номер з чоловіком та двома дітьми. Відомо, що 33-річну правопорушницю, жительку Одеської області, неодноразово притягували до кримінальної відповідальності за вчинення майнових злочинів, у тому числі, за грабіж.


Наразі в поліції перевіряють зловмисницю на причетність до вчинення аналогічних злочинів на території міста. Триває слідство.

Затриманій загрожує до трьох років ув’язнення.

Вінниця.info, фото – власні та поліції

Більше фото - у слайдері

Теги: шахрайство злочин гроші кав'ярня люди з інвалідністю ГО "Гармонія" 
Матеріали по темі