Культура

Dzidzio розповів у Вінниці про свій новий фільм і отримав нагороду кінофестивалю. Фото і відео

6 вересня 2018, 20:27

 6 вересня в рамках ВІННИЦІЯнського фестивалю Dzidzio презентував свій другий фільм. Стрічка отримала назву «Dzidzio. Перший раз». На жаль, через дощ біля сцени на майдані Незалежності зібралися зовсім мало людей. Свого кумира вони зустрічали оплесками. Співак відповів на питання журналістів та разом з вінничанами подивився трейлер своєї роботи.

За словами Михайла Хоми (саме так звати артиста), кінострічку знімали у Львівській області. Багато сцен – у місті Ходорові та селі Бортники, зокрема на території старої вілли початку ХХ століття князя Євгеніуша Любомирського (нині Ходорівськоі міської лікарні, де народився Михайло Хома). Також одним з місць зйомки став найстаріший цукровий завод, який у свій час був найбільшим у Галичині.

У фільмі презентують дві нові пісні Dzidzio.

«Це романтична комедія про мою першу любов. Такого я ще не показував, такого я ще не робив. Була повністю знята там, де я народився, в хаті, де я народився, навіть знятий родом, де я народився. Там дуже гарно, знімали буквально місяць. Підготовка нашого фільму триває вже майже рік.

Уявіть собі, 80 людей з Києва приїхало в містечко. Їх майже неможливо поселити. Жили по двоє, по троє. Кусалися, сварилися. Ті того їсти не будуть, ті іншого. Скандали. Добові, гонорари, спати, їсти – за все це потрібно платити людям гроші. Бюджет ще не розголошую, але скажу, що цей фільм на значно дорожчий за «Dzidzio. Контрабас», - говорить співак.

Допрем’єрний показ відбудеться в Києві. Прем’єра – 25 жовтня. Потім Михайло Хома презентуватиме стрічку в містах. Артист зізнається, із задоволенням приїхав би і до Вінниці: «Я би дуже хотів, щоб у Вінниці так само було. Це треба організувати. Якщо ви мені таке влаштуєте, я обов’язково приїду. Разом з вами переглянемо. Я дуже розраховую на людську підтримку. Це дуже важко знімати фільм, це дуже дорого, дуже багато часу займає».

Рік тому на великі екрани вийшов фільм «Dzidzio. Контрабас». Він став першим продуктом в історії українського кінематографу, який окупився. Однак заробити вдалося небагато.

«Так, це перший український фільм, який окупився. Ми заробили грошей, але, як заплатили податки, то тих грошей стало дуже мало. Всім поділили і майже нічого не зосталося. А зосталося бажання робити і віра в те, що буде більше кінотеатрів, люди будуть цінувати роботу, той час, який вкладений. Я роблю це не для професіоналів, а для звичайних людей. Щоб вони могли відпочити, посміятися, розслабитися», - говорить Михайло Хома.

Dzidzio спустився зі сцени та разом з вінничанами подивився трейлер своєї роботи.

Артист став першим, хто цьогоріч отримав статуетку ВІННИЦІЯнського фестивалю – золотого летючого слона – за вагомий внесок у розвиток українського кінематографу.

Нагадаємо, що 7 вересня відбудеться церемонія нагородження перемoжців «ХІІ Міжнaрoднoгo ВІННИЦіЯнськoгo фестивaлю кoмедійнoгo і пaрoдійнoгo кінo». Ведучою заходу стане Катерина Осадча. 

Вiнниця.info, фото - Вероніка Малюта

Теги: Кінотеатр 
Матеріали по темі