Економіка

Екоподаток ДТЕК Ладижинської ТЕС в 2016 році становить майже 142 млн грн

17 січня 2017, 15:38

 ДТЕК Ладижинська ТЕС виконала свої поточні зобов'язання по виплаті екологічного податку. Починаючи з 2012 року, з часу приватизації, сума екологічних податків сягнула майже 0,5 млрд  грн. До бюджетів Вінницької області, Тульчинського району та м. Ладижин надходить від 50 до 80% цієї суми щорічно, згідно українського законодавства. Внесок в природоохоронний фонд від Ладижинської ТЕС у 2017 році до обласного бюджету очікується близько 78 млн грн, до бюджету Ладижина  – близько 30 млн грн., повідомили у прес-службі компанії.

«Завдяки екологічним коштам, які компанія перерахувала у вигляді екоподатку, місцеві бюджети мають реальну можливість покращувати екологічний стану довкілля в регіоні, – говорить Олександр Бобрик, директор ДТЕК Ладижинської ТЕС. – Крім екологічного податку, ДТЕК витратив більше 100 млн грн на природоохоронні заходи по Ладижинській ТЕС. В найближчих планах є реконструкція газоочисної установки енергоблоку №1, в рамках якої передбачається досягнення вимог Європейської Директиви 2001/80/ЄС – кінцева концентрація пилу не більше 50 мг/м3. При цьому 100% відходів буде використано (зола, шлак для будівництва). На даний час розробляється проект реконструкції».

У грудні 2016 року ДТЕК Ладижинська ТЕС підтвердила відповідність системі управління навколишнім середовищем, як відповідає міжнародному стандарту ISO 14001:2004. Крім цього, Державною екологічною інспекцією Вінницької області, щорічно проводяться перевірки дотримання підприємством вимог природоохоронного законодавства. В процесі перевірок, Лабораторія обласної екологічної інспекції постійно контролює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від котлоагрегатів електростанції. Перевищень дозволених нормативів викидів під час останніх перевірок не було виявлено.

Нагадаємо, що борг ДП «Енергоринок» станом на грудень 2016 року за вже вироблену і відпущену електричну енергію перед  трьома станціями ПАТ «ДТЕК Західенерго» становить більше 3 млрд грн, з них більше 800 млн грн  це борг перед Ладижинською ТЕС.

 

Метеріал прес-служби компанії ДТЕК

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: гроші 
Матеріали по темі