Події

Екс-директора вінницького дитячого реабілітаційного центру, який розтрачав майно і виписував собі премії, суд залишив під вартою

11 липня 2019, 10:58

Якщо підозрюваний екс-директор одного з вінницьких дитячих реабілітаційних центрів не внесе майже 400 тисяч гривень застави упродовж 5 днів, перебуватиме під вартою до 8 вересня цього року. Відповідне рішення 10 липня виніс Вінницький апеляційний суд.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Таким чином задовольнив апеляційну скаргу прокурора й обрав колишньому посадовцю запобіжний захід. Водночас скасував ухвалу слідчого судді міського суду про відмову у триманні його під вартою.

Виконуючи ж рішення міського суду, вже вніс більше 150 тисяч гривень застави. Тож його адвокат просив апеляційний суд врахувати цей факт під час розгляду апеляційної скарги.

Нагадаємо, що колишнього директора підозрюють у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені у великих розмірах). Він, ймовірно, виплачував собі премію у понаднормовому розмірі, безпідставно списував пальне та їздив у відрядження. Відтак нібито завдав центру, який очолював, майже 400 тисяч гривень збитків.

За словами ж адвоката підозрюваного, із цієї суми, нарахованої йому за бухгалтерськими документами, екс-чиновник сплатив майже 160 тисяч податків і зборів. А премії у розмірі 100% виписував й іншим працівникам установи. Так діяти, каже, дозволяв контракт.

Прокурор же зауважив, що суму винагороди він мав би узгоджувати з Міністерством соціальної політики України не інколи, а завжди.

«Я гарно виконував свою роботу і за це отримував премію», – сказав, зокрема, підозрюваний, розповідаючи про досягнення центру і про корисні службові поїздки до Одеси та Чернівців.

Що ж до його нібито незаконних відряджень до Києва, то підприємства, де він був, не перевіряли. Про це, зокрема, на судовому засіданні повідомив слідчий.

Додамо, що 57-річний підозрюваний обіймав посаду директора реабілітаційної установи майже три роки, починаючи з кінця 2015-ого.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: суд чиновник розтрата 
Матеріали по темі