Політика

Екс-нардеп з Вінниччини ‒ один з шести претендентів на крісло головного податківця країни

28 квітня 2020, 18:11

24 квітня Кабінет Міністрів звільнив з посад очільника податкової служби Сергія Верланова та голову митниці Максима Нефедова. Наступного дня, в суботу, 25-го квітня, урядовці вже оголосили конкурс на посади керівника та заступника Державної податкової служби, визначивши останнім днем для подачі документів понеділок, 27 квітня. В такі короткі строки своє бажання очолити службу виявили відомі і не дуже відомі персони. Зокрема, одним з шести претендентів став Микола Катеринчук, який був депутатом Верховної Ради впродовж кількох скликань по 13-му округу Вінниччини.

Про це повідомляє активістка «Автомайдану», координаторка проекту «PROSUD» Катерина Бутко в своєму блозі на «Українській правді».

На 28 квітня в Кабміні вже запланували співбесіди з усіма, хто подав документи. Проведення конкурсних комісій чи тестових процедур нібито не планується.

«Вперше депутатом Верховної ради Катеринчук став ще у 2002 році. Після цього отримував депутатський мандат у 2007 та 2012 роках. У 2014 році Микола Катеринчук теж балотувався до Верховної ради, вже як мажоритарник, проте програв вибори. Так само безрезультатно намагався стати нардепом у 2019 році йдучи у списках партії «Громадянська позиція». Незважаючи, що багато років Катеринчук, бувши нардепом, не міг офіційно займатися бізнесом, його декларація рясніє чималими статками. Я згадаю лише одну задекларовану квартиру в Києві вартістю понад 27 млн. грн, проте, у самій декларації ви знайдете набагато більше», ‒ розповідає авторка матеріалу.

Що стосується інших кандидатів, то ними стали як чиновники часів президентства Віктора Януковича, так і відносно «молоді» обличчя.

Зокрема, Василь Поїзд в 2012-2013 роках був начальником відділу податкової служби та очолював департамент Міністерства доходів та зборів, який займався розслідуванням діяльності сервісу Web Money. Зрештою, за рішенням податківців, в 2013-му році роботу сервісу блокували. Також часи його керування відзначилися обшуками інтернет-магазину Rozetka, які проводили податківці в 2012-му.

Герман Андерс в 2012-му році займав посаду начальника регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у місті Києві.

Обидва претенденти подали документи як на посаду голови податкової служби, так і на посаду заступника.

Інші троє кандидатів менш відомі, втім, є можливість ознайомитися з їхніми деклараціями. Повнота або правдивість деяких з них може викликати певні сумніви.

Єлізавета Рошуорова першою подала декларацію як кандидат на посаду голови податкової. Згідно з декларацією, ані кандидат, ані дорослі члени її родини (чоловік та мати) за 2019 рік взагалі нічого не заробили.

Дмитро Олексієнко був головою громадської ради при Державній фіскальній службі у 2014-2016 роках, а ще раніше був членом громадських рад при податковій, Міністерстві доходів та зборів і Фонду держмайна. Згідно з декларацією, претендент має достатньо низькі статки: за весь 2019 рік він заробив трохи більше ніж 100 тис.грн. І це на чотирьох членів родини.

Останній кандидат, Дмитро Іванов, згідно з декларацією, проживає в Чернігові та є співвласником компанії, яка займається виробництвом фарб та лаків. Він також зареєстрований як приватний підприємець, сферою роботи якого є малярство та штукатурні роботи.

Вінниця.info, фото ‒ з вільних джерел

Теги: податкова служба Вінниччина 13-й округ 
Матеріали по темі