Культура

Екскурсія психоневрологічною лікарнею, майстер-класи та дискусії: у Вінниці опублікували програму Днів європейської спадщини

20 вересня 2021, 10:27

Впродовж 24-26 вересня у Вінниці планують організувати екскурсії та інтерактивні виставки, присвячені Дням європейської спадщини. На учасників чекають екскурсії в музейних експозиціях, цікаві майстер-класи та ряд інклюзивних прогулянок Вінницею і її пам'ятками.

Дні європейської спадщини – загальноєвропейська ініціатива Ради Європи, яка передбачає доступ до закритих об’єктів, організацію інтерактивних виставок, презентацію нових екскурсій та унікальних подій з метою привернення уваги до матеріальної та нематеріальної спадщини. Цьогорічне гасло акції – «Спадщина для всіх!».

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Основною ідеєю заходів в рамках ДЄС є відкриття і огляд зазвичай закритих чи маловідомих пам'яток і артефактів, щоб привернути увагу громадськості до їх історичної та архітектурної цінності. У 2021 році #ДніЄвропейськоїСпадщини (#EuropeanHeritageDays) присвячені темі інклюзивної та різноманітної спадщини і покликані заохотити широку громадську участь у культурі, сприяти та відзначати різноманітність і підкреслити, що взаємодія з людьми та спільнотами з різним культурним походженням може збагатити наше життя. Особливу увагу буде приділено покращенню доступності заходів, як з точки зору усунення фізичних бар'єрів, так і надання платформи різним групам, включаючи вразливих та маргіналізованих людей, які часто мають меншу можливість поділитися своїми історіями.

На учасників заходів чекають нестандартні екскурсії в музейних експозиціях, цікаві майстер-класи та ряд інклюзивних прогулянок Вінницею і її пам'ятками. У краєзнавчому музеї в інтерактивній формі розкриють ремісничу спадщину багатьох епох, адаптовану для різних суспільних груп, а в художньому музеї продемонструють, як мистецтво може долати міжлюдські бар'єри.

Учасники зможуть потрапити в музей психоневрологічної лікарні та дізнатися про розвиток гуманних методів психіатрії. Серед екскурсій будуть запропоновані формати для маломобільних груп, людей з обмеженими психофізичними можливостями та нечуючих.

Також в рамках фокусної теми відбудеться публічна дискусія «Культура. Туризм. Інклюзія» з презентацією проєкту Inclusive Travels in Ukraine, покликаної створити інформаційну базу доступності українських музеїв та стимулювати посилення інклюзивності в туристичній сфері.

Участь у подіях безкоштовна за умови попередньої онлайн-реєстрації. Кількість місць обмежена. Заходи відбуватимуться з дотриманням протиепідеміологічних заходів, що діятимуть у Вінниці на момент проведення подій.

Програма Днів європейської спадщини у Вінниці – 2021

24 вересня, п'ятниця

10:00 – Інклюзивна екскурсія центральною частиною міста «Мама Мія Вінниця» для батьків з дитячими візочками. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/jga1TgoofXANpeU98

14:00 – Публічна дискусія «Культура. Туризм. Інклюзія» з презентацією проєкту «Inclusive Travels in Ukraine».

Місце проведення: Садиба Б. Львовича, вул. С. Петлюри, 15. Вхід вільний.

25 вересня, субота

10:00, 17:30 – Екскурсія по психоневрологічній лікарні ім. О. Ющенка «Дім вар'ятів». Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/fHo52RwdrUduA7nf9

11:00-16:00 – Екскурсія по Вінницькому обласному художньому музею «Різноманітність у живописі» (щогодини). Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/sf11WbrCKobcHbct8

14:00-15:00 – Майстер-клас з гончарства на площі Т. Шевченка (щогодини).

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/BdM5iVJrqFG7VBBCA

26 вересня, неділя

11:00-15:30 «Екскурсія по Вінницькому обласному краєзнавчому музею «Інтерактивний музей: включайся та пізнавай!» (щопівгодини).

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/zGk5W2GhfX7SFmjd6

14:00-16:00 – Ярмарка майстер-класів «Спадщина майстрів: ремесло для всіх» (ювелірне мистецтво, витинанка, лялька-мотанка) (щогодини).

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/ED1ZrRmnKb8Wd1fB7

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Дні європейської спадщини екскурсії захід 
Матеріали по темі