Суспільство

Експерти пропонують у Вінницькій області замість 27 районів створити 5 повітів. Де можуть бути нові адміністративні центри?

8 березня 2020, 11:31

Центр політико-правових реформ презентував в Мінрегіоні пропозиції щодо кількості нових адмінтеродиниць субрегіонального рівня. Експерти пропонують затвердити в Україні 123 повіти (райони/округи), включаючи Київ і АРК. Без окупованих територій і ОРДЛО – 107 повітів. У Вінницькій області пропонують замість 27 районів створити 5 повітів: Вінницький, Жмеринський, Ладижинський, Могилів-Подільський, Немирівський та 68 ОТГ.

Як пояснив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко, протягом вересня-листопада 2019 року у кожній з 24 областей відбулися відповідні обговорення із зацікавленими сторонами. На їх основі підготували пропозиції щодо кількості адмінтеродиниць субрегіонального рівня.

«Ми сьогодні поки не ведемо мову про те, як має називатися адмінтеродиниця субрегіонального рівня – район, повіт, округ чи ще якось. Ми сьогодні приступаємо до обговорення їх формату. Хоч такі обговорення тривають в країні з початком реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Та поки рано навіть говорити, де і скільки районів буде. Напрацьовані матеріали Центру політико-правових реформ тепер обговоримо у ширшому колі, залучивши, в тому числі, народних депутатів України. Думаю, Мінрегіон найближчим часом створить спеціальну робочу групу, яка займеться цим питанням. Фінальне обговорення плануємо за круглим столом у парламенті. Орієнтовно це буде в квітні», - сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади базується на однойменній Концепції. У планах держави завершити реформу у 2020 році, провівши чергові місцеві вибори на новій територіальній основі місцевого самоврядування.

Нагадаємо, спочатку проектна модель Вінницької області з новим адміністративно-територіальним поділом складалась з 3 повітів (районів/округів) – Вінницький, Могилів- Подільський, Ладижинський та 56 проектних ОТГ.

В листопаді 2019 року експерти представили чотири моделі поділу Вінницької області на повіти та окреслили пробоиматику по кожному запропонованому проекту.

Вiнниця.info

Теги: повіти райони ОТГ Вінниччина реформа 
Матеріали по темі