Суспільство

Емоції вінничан: містяни про свій перший день без локдауна. Фото

25 січня 2021, 16:59

25 січня в Україні завершився локдаун, який тривав з 8 числа цього місяця. За інформацією правоохоронців Вінниччини, вони задокументували понад тисячу порушень карантинних обмежень. В обласному центрі за парти повернулися учні 1-4 та 9-11 класів. Інші навчатимуться за змішаною формою. Відкрились всі магазини та заклади харчування. Хоч деяким, через відсутність роботи, довелося припинити свою діяльність. Редакція Вінниця.info поцікавилась у мешканців міста, з якими емоціями вони зустрічають цей день.

Маріанна Ларіоненко, продавець крамниці творчості, що у центрі міста, не може припинити посміхатися. Каже, ще не встигла відкрити магазин, як під дверима зібралась черга.

«Емоції – «Вау!». Люди заскучали за малюванням картиною ми за своїми улюбленими клієнтами. За роботою. За пару годин саме картин купили десять штук. Люблять розмальовувати природу, але скаржаться, що немає пейзажів Вінниці», - каже вона.

Не має бажання розмовляти чоловік, власник одного з кафе по вулиці Хлібна. Заклад, який відкрив напередодні карантину, доводиться закривати. Приміщення здають в оренду. Нині звідти вивозять устаткування та меблі.

Ближче до другої половини дня перша зміна завершується для учнів школи №2. Андрійко Соловей, який мріє стати ветеринаром, так засумував за однокласниками, що поверненню до навчання радий.

«Дуже сумував. Щоб не так сильно сумувати, то вчив уроки. Сьогодні було чотири. Найкращій - фізкультура», - пояснює.

Радіє завершенню локдауну і мати 8-річного Дениса, Ірина Сафронова. Жінка сама педагог, навчає дітей музиці.

«Звичайно, скучили за школою. Дуже переживав син, довго заповнював щоденник. Перепитував багато. Я бачила, що навіть нервує. Звичайно, такі великі перериви, вони втрачають ту ниточку розвитку, не лише по знанням, а й по спілкуванню з друзями. От м живемо у приватному секторі. Дитина ізольована була. Я сама рада, бо вийшла на роботу. Сама педагог, доводилося навчати дітей дистанційно. І це не те, що можна навчити дитину. Я вчу дітей музиці. А як можна навчити, коли не можеш показати? Як доторкнутися до інструмента. Музику не передати дистанційно», - зауважує.

Як розповідають вінничани, за час локдауну вони найбільше заскучали за візитами у кінотеатри.

«Вертаємося в робочій процес. Доводилося працювати дистанційно. Дуже скучив за рестораном, треба сходити. А ще з кінотеатром. Дуже не вистачало цього. А найбільше – театру», - каже Андрій Мельничук.

«Те, що був локдаун, я його не помітив. Бо мало куди виходжу. Але б від кінотеатру зараз не відмовився. А решта, мені не цікаво. Я їду на заробітки», - зауважує інший молодий чоловік, не представляється.

«Не дивлячись на цю погоду, все прекрасно, все чудово. Тому, що все працює. Дотримуємося норм карантину, але вирішуємо всі свої проблеми і питання. І сувеніри купуємо, і каву можна випити. І зустрітися з кимось», - посміхається Наталія Жучинська.

За час посилених карантинних обмежень з 8 по 24 січня, працівниками поліції приділялась окрема увага документуванню правопорушень.

«Були створені рейдові групи. За час проведення заходів, було виявлено понад тисячу порушень. Серед яких за частиною першою статті №44 із значком три 154 порушення. Відносно порушників складено адміністративні протоколи, які направлені до відповідних місцевих суддів. Закрито 29 розважальних закладів та закладів громадського харчування. Окрім того винесено 860 постанов за частиною другоюстатті № 44 із значком три. Також, в даний період часу, на території обласного центру задокументовано діяльність калянного бару, який ретельно маскував свою діяльність. Там перебувало близько 40 відвідувачів. У тому числі неповнолітні», - прокоментував Іван Заєць, заступник начальника Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у Вінницькій області.

Нагадаємо, попри те, що В Україні скасовано локдаун, почали діяти карантинні обмеження та заборони "помаранчевої зони". Разом з тим Уряд має намір продовжити адаптивний карантин в Україні до 31 березня.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Теги: Вінниця емоції перший день без локдаун 
Матеріали по темі