Економіка

Фахівці з’ясували, що у Тиврові та Іллінцях встановили завищені тарифи на комунальні послуги

5 листопада 2019, 10:44

Фахівці сектору контролю за регульованими цінами головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області перевірили тарифи на комунальні послуги, які встановили у Тиврові та Іллінцях. В обох випадках – виявили порушення, керівників підприємств притягнули до адміністративної відповідальності.

Про це повідомляють на сайті Держпродспоживслужби Вінниччини.

Після колективного звернення жителів Тиврова провели позапланову перевірку комунального підприємства «Тиврівський комбінат комунальних підприємств» щодо економічного обґрунтування тарифів на утримання будинків, централізованого водопостачання та водовідведення, послуг поводження з побутовими відходами. Зазначені тарифи затверджені Тиврівською селищною радою та набували чинності з 01 листопада 2019 року.

«Як встановлено проведеною перевіркою, «Тиврівський комбінат комунальних підприємств» при формуванні тарифів не дотримувався вимог чинного законодавства, що призвело до невірного формування тарифів.

Керівника та головного бухгалтера підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 165-2КУпАП.

Крім того, надані приписи Тиврівській селищній раді про скасування рішення від 25 вересня 2019 року №442 «Про затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги, що надаються Тиврівським ККП» та Тиврівському ККП щодо формування тарифів відповідно до чинного законодавства з питань ціноутворення», - зазначають на сайті Держпродспоживслужби.

Також, у вересні перевірили комунальне підприємство «Добробут» Іллінецької міської ради щодо формування, встановлення та застосування тарифів на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів.

Результати показали, що тарифи сформовано із порушенням чинного законодавства з питань ціноутворення, що призвело до завищення тарифу на 1,8 грн. на одну особу в місяць.

«По наслідках перевірки комунальному підприємству надано припис щодо перерахунку тарифу, а Іллінецькій міській раді надіслано лист з пропозицією зменшити бюджетні асигнування для КП «Добробут» за Програмою відшкодування різниці між затвердженим розміром ціни (тарифу) та розміром економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) послуг на 2019 рік на суму зайво отриманих бюджетних коштів у розмірі 77,3 тис. грн., оскільки вищезгаданий тариф для населення дотується з Іллінецького міського бюджету», - повідомляють фахівці.

Вінниця.info

Теги: тарифи Держпродспоживслужба  
Матеріали по темі