Економіка

Financial Times: підприємства України намагаються повернути трудових мігрантів додому. В приклад назвали Вінницю і Житомир

14 вересня 2018, 15:14

12 вересня в електронній версії британського видання Financial Times вийшов матеріал, присвячений питанням розвитку промисловості в Україні та поверненню українських трудових мігрантів додому із заробітків за кордоном. Автор Роман Олерчик пише про нові виробництва в України та відмічає перспективи з відкриттям нових заводів на прикладі Вінниці і Житомира.

Про це повідомляє департамент ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради.

Роман Олерчик пише, що після анексії Криму Росією у 2014-му економіка України упродовж 2-х років скоротилася на 17 відсотків. Але разом із тим за останні роки відомі світові компанії, такі як Leoni, Fujikura та Yazaki – перенесли виробництво в Україну з країн Центральної та Східної Європи.

Згадуючи Вінницю, автор звертає увагу на індустріальний парку, де нещодавно відкрили новий завод і заплановано будівництво іншого. Йдеться про запуск першої черги заводу з виробництва холодильного обладнання компанії UBC group у рамках індустріального парку. Зокрема, наводяться враження інвестора щодо співпраці з місцевою владою в процесі реалізації проекту.

«Ігор Гуменний, засновник групи UBC, українського бізнесу, чверть власності якого належить Європейському банку реконструкції та розвитку, хвалить місцеву владу за те, як швидко вони видали дозволи на будівництво фабрики в новому індустріальному парку», - зазначено у статті Financial Times.

Окрім того, автор звертає увагу на плани муніципальної команди щодо подальшого розвитку індустріального парку та залучення нового інвестора – світового бренду HEAD. Вінницький міський голова Сергій Моргунов, пише видання, прагне створити умови для утримання кваліфікованих кадрів у місті.

«Мер Сергій Моргунов зазначає, що Вінниця є «відкритою для інвесторів», він прагне повернути українців на батьківщину. Меморандум, підписаний цього літа з виробником спортивного обладнання Head, передбачає відкриття другого заводу в індустріальному парку, який вироблятиме лижі, спортивне взуття та кріплення», -  пише Роман Олерчик.

Як в Україні створюється сприятливий економічний клімат ілюструється, зокрема, і на прикладі Житомира, де німецька компанія Kromberg & Schubert відкрила нове підприємство. Це дозволило працевлаштувати близько 3200 людей. Видання наводить пряму мову одного з працівників цього заводу: «Це набагато краще працювати дома... У мене є дочка зараз. Люди їдуть до Польщі сьогодні за тією ж самою зарплатнею, яку ми заробляємо тут. Який сенс кидати все, сім'ю та дітей, через якісь нечіткі перспективи за кордоном?».

В статті зазначено, що аналогічні зусилля із залучення інвесторів докладаються і в інших регіонах держави. Загалом за останні три роки в Україні відкрито більше 120 нових заводів.

Вiнниця.info

Теги: виробництво інвестиції заводи 
Матеріали по темі