Новини компаній

Флюте, бургундія і сніфтер: чим відрізняються келихи для вина?

12 жовтня 2020, 14:49

Ви помічали, як безпомилково бармен вибирає для напою особливу форм фужера? Столовий етикет створювався століттями, келихи для вина, коньяків і коктейлів розробляли професіональні енологи та шанувальники напою. Форма кожного фужера покликана максимально розкрити аромат і смак напою. Розберемося в деталях?

Шампанське

Для ігристих напоїв використовуються прозорі келихи з тонкого скла: так під час дегустації простіше оцінити веселий вир бульбашок. Називають фужери флюте, від слова «флейта» - їх витягнута форма злегка нагадує музичний інструмент. Обсяг від 150 до 300 мл. Вузька форма у вигляді бутона тюльпана довше утримує газ всередині посуду.

Альтернативний варіант подачі ігристих вин - низькі й широкі келихи-шале. Стійкі і надійні фужери призначені для сервірування фуршетів, їх часто використовують для створення декоративних пірамід з шампанського.

Червоне вино

Для дорогоцінного Піно Нуар естет професор Клаус Ридель винайшов особливу форму келиха бургундія об'ємом до 750 мл. Середня частина чаші розширена, вино наливають на 1/6 об'єму ємності, воно встигає з'єднатися з киснем і максимально розкриває букет.

Більшість червоних вин подають в широких фужерах-бордо більш витонченої форми об'ємом до 260 мл. Форма - бутон тюльпана або куляста, верх може бути звуженим, прямим, розширеним. Висока ніжка призначена мінімізувати контакт теплої руки з напоєм.

Рожеве вино

Традиційно відноситься до десертних, в ньому вищий вміст цукру і спирту. Шанувальники воліють дегустувати десертні вина з келихів у формі квітки - він звужений в середній частині і розширюється зверху.

Біле вино

Максимальний смак білого вина розкривається в охолодженому вигляді - до 10º. Щоб напій не зігрівався під час трапези, об'єм чаші для білого вина не перевищує 100 мл, наповнюють фужер на 2/3. Форма келиха нагадує зменшену копію бордо, завжди в формі тюльпана, верх звужений. Ніжка вище, ніж у бордо.


Коньяк, бренді, арманьяк

Витримані міцні напої розкриваються від тепла долонь і в першу чергу радують своїм ароматом. Келих для коньяку і бренді називають сніфтер - від слова «нюхати». Коротка ніжка і широке дно забезпечують максимальний контакт з долонею. Звужений верх концентрує ароматичні речовини і не дає зникнути спирту. Обсяг келихів від 70 до 500 мл. Наповнюється максимум до найширшої частини чаші.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: фужери келихи вино 
Матеріали по темі