Суспільство

Фоторепортаж із Подільського науково-технічного ліцею для обдарованої молоді

8 травня 2019, 15:13

1 вересня минулого року у Вінниці відкрився новий навчальний заклад – Подільський науково-технічний ліцей для обдарованої молоді, мета якого – підняти рівень математичної та технічної освіти здібних до точних наук школярів, в першу чергу, із сільської місцевості. Ліцей створено на базі вінницького «політеху».

На сьогоднішній день у ліцеї навчається майже 190 учнів, із них – 64 приїхали із області. Такі діти на повному утриманні, мають безкоштовне проживання в гуртожитку і п’ятиразове харчування. Вони знаходяться цілодобово під наглядом. На поверхах завжди є вихователі чи помічники вихователів, які проводять дітей до їдальні або корпусу. Ліцеїстами стали учні 8, 9, 10, 11 класів, їх навчають 27 педагогів.

Навчальною програмою передбачено значну кількість годин для позакласної роботи, лабораторних та технічних робіт.

«Діти проводять час у лабораторії, що на першому поверсі корпусу технічного університету – «Шнайдер Електрик», згодом планують також «Мітсубісі Електрик». Діти відкривають для себе нові горизонти професій. Завдяки цьому на наступний рік, мабуть, залишиться частина дітей саме в цьому корпусі.

Учні ліцею можуть перепрофільовуватись, обирати інший напрям розвитку. Дев’ятикласники на наступний рік можуть обирати факультет на поверх нижче, де перейдуть в клас із поглибленим вивченням не інформатики, до прикладу, фізики», – каже директор ліцею Віталій Козаченко.

Очільник Вінницької області Валерій Коровій під час візиту до ліцею зазначив, що на сьогоднішній день стоїть завдання зробити заклад найкращим у Вінницькій області.

«Ідея з самого початку, яка, можливо, була важка для реалізації – вже є. Головне те, що повірили батьки. Майже 190 дітей перший рік навчаються і ми все зробили для того, щоб забезпечити, в першу чергу, сучасною науковою базою, тобто навчальними процесами, які дають можливість рухатись вперед.

Ми сьогодні обмінювалися думками, як діти займаються програмуванням і в них блищать очі – це говорить про те, що ми рухаємось в правильному напрямку. На сьогоднішній день завдання стоїть у такий спосіб: як зробити науково-технічний ліцей найкращим закладом у Вінницькій області», – зазначив Валерій Коровій.

Нагадаємо, 12 жовтня учнів ліцею для обдарованої молоді урочисто посвятили у ліцеїсти. Хлопцям і дівчатам вручили залікові книжки.

Вінниця.info

Теги: ліцей учні навчання 
Матеріали по темі