Місто

Фоторепортаж з нової школи на Поділлі, яка 1 вересня «відкриє двері» для 1309 учнів

20 серпня 2020, 14:55

З 1 вересня відчиняються двері до нової гімназії №24, що у мікрорайоні Поділля. В навчальному закладі вже сформовали 41 клас, з них 27 – це початкова школа. За нові парти нової школи сядуть 1309 дітей.

Яскрава та сучасна будівля, яка має оригінальне планування, ще здалеку «кидається» у погляд. На території закладу багато зелені – кущі, ялинки, квіти, молоді дерева.

На задньому дворі облаштували ігровий майданчик з гойдалками, гірками. Для любителів спорту – відповідно спортивний майданчик. Поруч – поле зі штучним покриттям для бігу та гри у футбол. Також облаштовано майданчик для гри у баскетбол.

На території закладу облаштували LED-освітлення, а також систему відпоспостереження, також побудували пандуси. Є велопарковка.


При вході до будівлі школи – сучасний просторий хол. Тут багато м’яких диванчиків, де можна відпочивати. Облаштували рецепцію. Поруч – широкі сходи, біля яких ростуть великі вазони. Також є ліфт.


На першому поверсі є два спортивних зали. Тут можна грати і в футбол, і в баскетбол. Біля кожного спортзалу є роздягальні та душові кабінки.

Одне з найулюбленіших місць учнів у школі – їдальня. Вона розташована на першому поверсі – світла, простора та сучасна. Тут буде шведський стіл, де учні зможуть обирати те, що вони хочуть. Але поки що, в умовах карантину, процес роздачі їжу буде змінений.

«В харчоблокові є система очистки води, вона під’єднана до пароконвектомату. Також є мармітна лінія, яка постійно підігрівається. Звичайно, в умовах карантину процес роздачі їжі буде змінений в залежності від того, у якій ми зоні будемо знаходитися. Взагалі, за ідеальних умов, коли карантин закінчиться, має бути шведський стіл, діти зможуть обирати те, що вони хочуть.

Зараз, враховуючи епідеміологічну ситуацію в країні, будуть виконуватися усі санітарні норми, стосовно того, як будуть сидіти діти, скільки між ними буде відстань», – розповідає Вінниця.info директорка школи Наталія Климчук.

На другому поверсі ще один гімнастичний зал. Кімната фіолетового кольору, на стінах дзеркала. Тут учні можуть не тільки займатися танцями, але й на тренажерах – бігові доріжки та велотренажери.

«Це третій спортивний зал у школі. Його обладнали тренажерами, дзеркалами з огляду на те, що там займатимуться діти у танцювальних гуртках.

А тренажерами, окрім дітей, можуть користуватися вчителі у свій вільний час. Діти мусять брати приклад з нас. Здоровий спосіб життя мають вести, насамперед, вчителі», – каже Наталія Климчук.

Йдучи коридорами другого поверху, можна побачити великий актовий зал на 356 місць.

Також на цьому поверсі розташовуються вчительська та кабінет директора. Тут також створили галерею портретів видатних українців. Три десятка вишитих картин передала до школи вінницька майстриня. Розмістили їх поруч із кабінетами української мови, українознавства та історії.

Третій поверх – повністю учнівські класи. Кімнати просторі та світлі. У кожному навчальному класі є інтерактивна дошка і проектор. Крім того, є інтерактивна панель у кабінетах англійської мови, основи здоров’я. Також є мобільна інтерактивна панель, яка може пересуватися по школі.

Деякі навчальні кабінети доповнили яскравими малюнками на стінах – як от у класі хімії та фізики.

В школі є також сучасний кабінет інформатики. Для кожного учня на робочому столі встановили комп’ютери.

За словами директорки, школа розрахована на 1200 учнів, на сьогоднішній день уже є 1309 дітей. Сформовано 41 клас, з них 27 – це початкова школа.

У закладі є 9 дітей з особливими освітніми потребами, для них облаштували спеціальні інклюзивні класи, їх буде 3 або 4. В одному класі буде по кілька дітей з ними буде займатися вчитель.

Окрім предметних гуртків, у школі будуть гуртки художньо-естетичного напрямку – вокальні, танцювальні. Спортивні гуртки – футбол, волейбол, баскетбол, художня гімнастика. Гурток медіаграмотності для дітей різних вікових категорій, а також медіація – діти будуть навчатися безконфліктному спілкування одне з одним.

З 1 вересня в Україні стартує новий навчальний рік. Через пандемію коронавірусу і запровадженні карантинні заходи. Учням і вчителям радять дотримуватися дистанції і правил гігієни. В Міністерстві освіти та науки провели конференцію щодо навчального процесу в умовах карантину, а також – щодо організації навчання з 1 вересня.

Директорка школи №24 Наталія Климчук зазначила, що в школі розробили варіанти розкладу навчальних занять – як працюватимуть у «жовтій зоні» та «помаранчевій».

«Ми готові до будь-якої «зони». Розробили варіанти розкладу навчальних занять – як будемо працювати у «жовтій зоні» чи «помаранчевій». Сьогодні ми готуємо навчальні кабінети, виконуються усі санітарні норми – персонал і вчителі у масках, рукавичках, подалі один від одного.

З батьками ми проводимо зустрічі онлайн або якщо вони приходять до школи з документами, то для них визначають графік, щоб не було скупчення людей», – додала Наталя Валентинівна.

Будівництво школи розпочалось в грудні 2016 року. Загальна вартість проекту – 169,7 млн. У школі у навчатимуться діти з 1 по 9 клас.

Більше фото в слайдері.

Вінниця.info, Ірина Юшко

Теги: школа на Поділлі гімназія учні 
Матеріали по темі