Суспільство

Фоторепортаж з VinBookFest у Вінниці

15 травня 2021, 18:26

Впродовж двох днів 15-16 травня у Вінниці проходить уже традиційний фестиваль «VinBookFest». Минулого року через карантин захід скасували, однак цього року його проводять у змішаному форматі – онлайн та офлайн.

На Європейській площі розташували кілька палаток. Там різні видавництва та автори представляють відвідувачам книги та мерчі. Також у відведених місцях проводять майстер-класи.

Є на площі і фотозони – герой однойменного твору «Маленький принц», великі рожеві квіти. Малеча можна пограти у шахи.


До Вінниці на VinBookFest приїхали з різних міст України, є також місцеві автори.

Вінничанка Дар’я Паламарчук представляє збірку казок про кудлатих та вусатих, а також тематичний мерч – футболки, листівки, худі, стікери, керамічні намиста, чашки та еко-торбинки.

«Я сьогодні на VinBookFest вперше. Представляю всі свої книги, в мене їх на сьогодні є 5. Одна зі збірок уже має мобільний додаток з доповненою реальністю. Додаток безкоштовний. Тому всі, хто мають збірку казок про Мушельки, можуть побачити уже шість сюжетів.

Дуже багато людей, які підходять і цікавляться. Купують. Насправді, є дуже великі різниця між тим, що ти представляєш в онлайн, і тим, що тут. Можна взяти в руки, приміряти на себе, подивитися. Це класний захід, який треба робити частіше», – ділиться враженнями з Вінниця.info Дар’я Паламарчук.

Василь Піддубний приїхав до Вінниці вперше. Він учасник бойових дій 2014-2015-х років, презентує свої книги «Історії» та «Холодне серце».

«В нас сьогодні тут така презентація книг із автограф-сесією. Найцінніша моя книга – це «Історії». Тут бувші дописи на Фейсбук, де я розповідав, що ми відчували на війні. Тобто, це не просто про те, куди я ходив і що бачив, а те, що я відчував – коли вперше стріляли в мене, а я в них, коли згадував молитви, як попав під обстріл. Тут також є спогади мого підрозділу. Книга про життя на передовій. Що ти відчуваєш, коли кидаєш звичний комфорт і потрапляєш до бліндажа, де в тебе по голові бігають миші. Що ми їли, про що думали, як ми спілкувалися, що нам казали місцеві», – розповідає Вінниця.info Василь Піддубний.

Є на фестивалі видавництво «Видавництво», яке зосереджене лише на книгах з соціальною тематикою.

«Ми є видавництво «Видавництво». Представляємо Житомир-Київ. Це маленьке неформальне видавництво – з двох людей. Вперше приїхали до Вінниці, зовсім несподівано отримали запрошення долучитися до фестивалю. Ще самого міста не бачили, бо цілий день ми на площі.

Наш фокус відмінний від більшості українських видавців. Ми робимо соціальну літературу та комікси. Переважно це перекладна література, але є книжки і українських авторів, лише якщо вони тематично зосереджені на соціальну тематику. Усі могли чути «нашумілу» книжку нашу «Майя та її мами», відтоді ми видали ще багато різних книг у перекладі більше, ніж 12 мов світу.

Ми шукаємо книжки, які змінюють суспільство на краще і це не обов’язково мають бути книжки з текстом. В нас є книжки побудовані просто на картинках, і читач по них читає книгу, це цікаво», – розповів Вінниця.info видавець Ілля Стронґовський.

На фестиваль прийшли більше сотні вінничан. Проходитиме VinBookFest ще 16 травня з 12:00 до 18:00.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info

Більше фото дивіться у слайдері.

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: фестиваль VinBookFes книги письменники 
Матеріали по темі