Культура

Фронтмен группы ТИК Виктор Бронюк: Своим туром мы хотим показать, что Винниччина имеет красивую музыкальную культуру

11 березня 2010, 09:04

Наступного тижня гурт ТІК розпочинає великий тур містами України під назвою «Народний». Початку туру передуватиме грандіозний концерт у київському Палаці спорту, де шанувальники уперше почують нові-старі хіти групи, які зазвучали по новому. Що це за нове звучання і чого очікують учасник гурту в ексклюзивному інтерв’ю розповідає фронтмент ТІКу Віктор Бронюк.

На великих екранах вже почався показ «Любов у великому місті 2», де ви також є. Група вже готова до весни, до великого кохання, до нового туру?

- Вже залишилось трошки допрацювати нову програму. Вже виїжджаємо на репетиції, зводимо всі технічні моменти. В музичному плані майже все зроблено, хоча ще є деякі нюанси. Кожен день працюємо, без вихідних, намагаємось максимально відпрацювати нову програму на репетиціях.

 

Після виборчого туру «З любов’ю в серці» група чим намагатиметься здивувати публіку?

- Коли ми їздили у виборчому турі дуже багато людей приходило на концерт й казали: досить виступати солянками, коли вже будуть нормальні сольні концерти, щоб можна було прийти і «відтягнутися». Багато аналогічних пропозицій ми також отримали через наш сайт. Навіть на Сході України, як це не парадоксально, із нетерпінням чекають наші сольні виступи. Зараз ми свою основну увагу сконцентрували на виступі у київському Палаці спорту, де розпочинається наш новий тур, який називається «Народний». Ми хочемо на цьому концерті максимально показати що таке - вінницька музика, як вона грається. У новому турі ми будемо грати традиційні хіти, які вже всі добре знають упереміжку з нашими вінницькими мотивами. Плюс у турі буде така цікавинка, що у кожному місті разом із нами будуть виступати місцеві таланти, які ще поки не набули популярності. Ми їм пропонуємо виконати одну з наших пісень у якійсь своїй інтерпретації під час туру. Зараз на нашому оновленому сайті (www.tikmusic.com.ua) вже відбувається реєстрація таких виконавців. 16 березня у Палаці спорту у Києві дається старт такому туру, а як тільки зійде сніг – ми вирушаємо у дорогу.

 

Група значно розширили свій склад. Сьогодні у ній вже 12 виконавців. Для чого це зроблено?

- Із самого моменту, коли група була тільки створена, ми завжди виступаємо наживо. Тому, щоб глядачі могли почути якісний звук, повинна бути достатня кількість музичних інструментів. Час, коли можна було приїхати із концертом та замість виступу включити магнітофон вже давно минув. Ми значно розширили духову секцію, адже ту енергетику, яку видають духові нічим не заміниш. До того ж вінницька музика має дуже специфічну відмінність де поєдналися музичні культури від етнічно української, ромської та буковинської. І тут, між берегами Дністра та Південного Бугу все це акумулювалося, і завдяки цьому такий колорит, яку має вінницька-подільска музика, немає ніде. Своїм туром ми хочемо показати, як тут живуть люди, окрасивши це на перший погляд сумбурними речами, донести до глядача і слухача меседж, що Вінниччина має гарну музичну культуру. Ми хочемо, що всі це знали.

 

Яке співвідношення нового матеріалу із відомими хітами буде під час туру?

- Специфікою туру буде у тому, що відомі наші хіти будуть виконані в іншій інтерпретації, з іншим аранжуванням із використанням традиційної подільської музики. І в цьому її ексклюзивність, тому що побачити і почути цю програму можна буде лише у турі.

Останнім часом стільки на голову людям «сипалось» негативу, стільки бруду, пов’язаного із політичним життям, що хочеться повернути їх до нормального життя. Робити такі речі, які їх об’єднують. Зібратись у гарному настрої у гарному товаристві й разом заспівали – це набагато приємніше та набагато цікавіше, ніж «гризти» один одного незрозуміло за що і навіщо…Хочеться побачити тих людей, яким подобається те, що ми робимо, і завжди приходять на наші концерти. Тим більше, що вартість квитка буде починаючи від 20 гривень. Так що можна буде без проблем потрапити. Я вважаю, що на сьогоднішній день це чудова можливість всім тим людям, які скучили за драйвом – просто прийти і відірватись.

 

Коли буде в ефірі останній кліп, яки Ви знімали?

- Пісенька, яка називається «Чоловіче щастя» - ми зовсім нічого не планували нічого такого грандіозного, а так вийшло, що наші друзі з «95 кварталу» запропонували нам знятися в програмі, яка вийде в ефір на 8 березня під назвою «8 березня у великому місті», тобто коли багато відомих виконавців і не тільки виконавців, виконували пісні про жінок, наприклад, Кіркоров співав «Без меня тебя любимая…», ми вирішили зробити невеличкий кавер на пісню «Женское счастье», яку виконує Тетяна Овсієнко, але в нас вийшла зовсім інша пісня зі своєрідним колоритом плюс додали наших вінницьких мотивів і вирішили зробити її своєрідним туровим мотивом. Тим більше, що кліп буде таким інформаційним – буде показуватись реклама нашого туру і багато хто зможе побачити в тому всьому «кусочок свого чоловічого щастя». Цікавою задумкою було те, щоб висипати мішок муки і 20 дівчат-моделей на величезних підборах, вбраних в одяг від відомих торгових марок заставити у всьому цьому грати у футбол. Це було смішно.

 

Вікторе, у чому зараз твоє «чоловіче щастя», Ви працюєте практично без канікул?

- Чесно кажучи не хочеться шукати якихось додаткових стимуляторів. Те, що відбувається сьогодні у моєму житті, надає мені багато щасливих моментів.

Коли я дома з дружиною, з дитиною – я щасливий у тому, що маю чудову дружину, чудову дитину і радію з того, що донька росте, кохаю дружину і це не може не радувати.

Я також щасливий від того, що маю можливість працювати для людей, маю можливість сьогодні дарувати їм, у ці не найлегші часи життя, позитив. Це не може бути якось осторонь від того, що ти робиш правильну річ і від того ти щасливий.

 

У тебе не виникло почуття втоми?

- Ні, я б не сказав. В нас графік переїздів, коли ти буваєш раз на два дня пообідав або повечеряв, або коли ти працюєш в ночі, а в день спиш, ти постійно в русі – організм не може зрозуміти, що з ним відбувається, що з ним коїться і необхідно слідкувати за здоров’ям, особливо зараз навесні, коли з’являється авітаміноз, чи інші речі не хороші. Тому це суто така профілактична річ. Слава Богу, почуваю себе нормально – «є ще порох у порохівницях».

 

Віктор, я подивився першу частину розкладу туру – великі міста, великі зали, а коли буде у Вінниці і в якому залі чи зразу буде стадіон?

- Ми планували взагалі у Вінниці закінчувати тур. Це десь буде 30 квітня, графік в нас насичений, тур починається 6 квітня, йде день в день. Ми маємо проїхати 25 міст, без перекуру – з іншого боку це свого роду екстрим, а з іншого боку – це заряджає і дає можливість для себе сконцентруватися і поїхати з гарною справою в тур.

 

Чи є спонсор туру, чи сам себе спонсоруєш?

- Переговори велись, але по-перше не хочеться йти на ті умови, які пропонували спонсори, з іншої сторони ми з Олегом Збаращуком колись самі займались організацією концертів, тому багато речей знаємо, як робилось не на картинці, а реально. Доводиться шукати якісь можливості, відпрацьовувати якісь схеми – нічого в тому немає такого, щоб не можна було б зробити, головне окреслити собі мету – для чого ти це робиш і коли ти її досягаєш, то розумієш що ти пройшов цей шлях не даремно.

 

Третя платівка коли буде?

- Спочатку планували на минулу осінь, потім на весну, а зараз вже, як Бог дасть, може на осінь. Так вийшло, що в нас минулий рік був досить навантажений, закінчився тур, літом планували провести в репетиціях, підготувати новий тур, але так вийшло, що з’явився ще один тур і ми поїхали з «Диджусом». Потім в’язалися у політику і вже не вистачало часу. Зараз, думаю, що після цього туру сядемо і трошки попрацюємо у студії.

 

Нові пісні пишуться, про що вони?

- Різні. Я звик говорити про пісні, коли вони вже заспівались.

 

Вони є хоча б на папері?

- На папері є дуже багато, різної тематики. Вони є на папері, вони є в голові, вони є там в диктофоні записані, деякі мелодії. Пісня – вона так само, як живий організм. Тобто є момент коли пісня зароджується, розвивається, формується потім набуває деякої такої ознаки і родовий процес – коли всі стають і починають працювати над цією піснею в репетиційній залі. І власне, День народження – коли ти прижає у студію де вже вона нормально записана відголосована і далі йде в народ і починає жити в народі.

 

Група ТІК призначає своїм фанам «весняне побачення», можна сподіватися на повні зали і людей які вже знають вашу творчість?

- Ми будемо раді бачити і тих, і інших. В минулому турі з нами каталась така фан-група з Умані – хлопці і дівчата, їх десь 5 чоловік було – вони постійно за нами їздили причому дивно було, ми виходили працювати концерти, і ставки робили, чи буде сьогодні Умань чи не буде – в середині концерту з’являється такий плакат їх. Вони були в Кам’янець-Подільському, Києві, дуже часто можна було їх побачити. Дівчина одна з тієї команди нещодавно народила немовлятко і не знаю, чи буде вона цього року кататись. Були ось такі приємні речі.

 

Тебе не запрошували взяти участь у різних телешоу?

- Пропонували взяти участь у Битві українських міст. Але від Вінниці команду очолив В’ячеслав Узєлков, тому мені запропонували очолити команду Чернівців. Але у ТІКа були інші плани, тому я відмовився.

 

Роман Ковальский, ВИННИЦА.info

 

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі