Економіка

Генпрокуратура програла справу стосовно продажу ракет в Грузію

27 грудня 2010, 11:34

Київський апеляційний господарський суд відхилив апеляцію генпрокуратури стосовно незаконного продажу ракет Україною до Грузії.

Як зазначає газета «Дело», документи були підписані державною компанією "Укроборонсервісом" і російсько-українською фірмою "Параллакс" в 2005-2006 роках. Згідно з договорами купівлі-продажу, в 2005-2006 роках "Укроборонсервіс" купив у "Параллакса" 52 ракети 9М38М1 і 110 ракет 3М9М3 різної модифікації.

У відомстві підозрюють, що держкомпанія "Укроборонсервіс", що спеціалізується на експортних поставках спецтоварів, в тому числі військових, закупила ракети, призначені для Грузії, у фірми "Параллакс". У прокуратурі наполягають на тому, що операція була незаконною, оскільки "Параллакс" не мав ліцензії на продаж як боєприпасів, так і військової техніки.

У свою чергу, представники "Параллакса" в суді не заперечували, що ліцензії у фірми не було.

Але запевнили в тому, що на момент підписання документів з "Укроборонсервісом" продаж боєприпасів і військової техніки не підпадала під дію закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".

За їх словами зміни до закону, які вимагали від торгівців зброї отримувати ліцензію було ухвалено лише у серпні, однак умови ліцензування торгівлі боєприпасами та військовою технікою були офіційно опубліковані тільки в травні 2006-го - через два місяці після укладення останнього з чотирьох контрактів, які намагається оскаржити Генпрокуратура.

Зазначимо, що це вже друга перемога військових над прокуратурою.

На початку вересня фірма "Параллакс", в Господарському суді Києва, довела, що продала ракети "Укроборонсервісу" законно.

Однак силовики рішення суду першої інстанції оскаржили.

GAZETA

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі