Економіка

Глава Винницкого облсовета Заболотный считает, что подорожавшее отечественное молоко может вытеснить дешевый импорт

23 лютого 2010, 14:02

Голова Вінницької обласної ради Григорій Заболотний висловив занепокоєння стрімким зростанням цін на молочні продукти, яке може призвести до заміни його у торгівлі дешевим і неякісним імпортом.

Про це Григорій Заболотний повідомив на своїй прес-конференції

«Ми сьогодні побоюємося, що за досить високих ціна на молоко можуть завести на нашу територію молочні продукти з інших держав, а вони будуть однозначно нижчої якості і однозначно нижчої ціни, а це значить, що можуть закритися наші заводи, бо не витримають конкуренції», - сказав він.

Г.Заболотний розповів, що область ініціювала перед державою врегулювати ціну на молоко. «У листі на адресу держави, ми пропонували обмежити ціну та встановити її чітко по періодах – весна, літо, осінь, зима. Якщо ми сьогодні не зуміємо відрегулювати ціну, то в нас сьогодні ціна по 3,80 за літр молока – це значить, що заводи, які вироблять сир, він вже коштуватиме понад 80 гривень. Нам завезуть моментально з Польщі, з Білорусі і з інших країн завезуть сир, який коштуватиме 50 гривень. І люди куплять їхнє, а значить наші заводи закриються, а люди просто виріжуть худобу», - виразив своє занепокоєння голова Вінницької обласної ради.

Він також вважає, що «треба так зробити, щоб кожен завод мав цех по випуску сухого молока, чи то воно обезжирене буде, чи воно буде 12%, чи 25% жирності, щоб його зберігати 3-4 місяці, тому що така тенденція – з кінця квітня – початку травня, як тільки з’являються фрукти, овочі - різко падає споживання людьми молочних продуктів, аж до вересня і зростає овочі і фрукти. Потім навпаки. Таким чином, необхідно випускати таку продукцію, яка здатна зберігатися до того часу – це масла, сухе молоко».

«Необхідно зараз такі реконструкції робити і планувати так, щоб всі підприємства могли працювати планомірно, заздалегідь, спокійно, без ривків», - пропонує Г.Заболотний.

 

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі